ycipk-14esjo

Hasztag #wakacje. Czyli gdzie odpoczywają Polacy

W czerwcu i lipcu tego roku na Instagramie opublikowano ponad 83 tys. zdjęć z hasztagiem #wakacje. Redakcja serwisu BiQdata sprawdziła, które miejsca są najchętniej fotografowane przez Polaków na urlopie. Niektóre z nich mogą zaskakiwać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 83 tys. zdjęć z hasztagiem #wakacje pojawiło się na Intagramie w ciągu ostatniczh dwóch miesięcy
Ponad 83 tys. zdjęć z hasztagiem #wakacje pojawiło się na Intagramie w ciągu ostatniczh dwóch miesięcy (Shutterstock.com)
ycipk-14esjo

Do przeprowadzenia badania wybrano hasztag #wakacje, ponieważ jest to najpopularniejsze polskie słowo kojarzące się z wypoczynkiem - użyto go łącznie ponad 2 mln razy. Poza tym słowo to nie występuje w żadnym innym języku. Jest dużo bardziej popularne niż #urlop, którym według zespołu BiQdaty zostało oznaczonych ok. 470 tys. zdjęć oraz #wypoczynek (86 tys. zdjęć). Pominięto także hasztag #holidays z wynikiem ponad 47 mln zdjęć.

Dokąd jeżdżą Polacy?

ycipk-14esjo

Ci z rodaków, którzy w tym roku zdecydowali się na wakacje w Polsce, najczęściej tagują takie miejscowości, jak Międzyzdroje, Kołobrzeg, Łeba, Reda, Trójmiasto, Krynica Morska, Malbork, Szczecin, Uniejów, Warszawa, Kraków, Karpacz, Katowice, Krynica Zdrój, Zator, Wrocław, Katowice. I choć niektóre z nich wydają się mało popularne, to np. Zator przyciąga niezwykle popularnym w ostatnich latach parkiem rozrywki Energylandia. Uniejówkusi gorącymi wodami i basenami termalnymi. Reda zaś może pochwalić się nowo otwartym aquaparkiem z rekinami oraz największym na Pomorzu saunarium.

Hasztag #wakacje zagranicą

"Najgorętsze" atrakcyjnie europejskie miejsca wypoczynkowe to m. in. prawie całe wybrzeże Chorwacji, greckie Korfu, Zakinthos, Ateny, Kreta i Rodos. W Bułgarii są to Złote Piaski i Burgas, we Włoszech m. in. Wenecja, Werona, Mediolan, Palermo czy Katania. BiQdata informuje też o zaskakującym braku aktywności polskich instagramowiczów w kontynentalnych częściach Francji i Hiszpanii. W Ameryce Północnej są to najbardziej "filmowe” miejsca, takie jak Las Vegas czy Los Angeles, w Ameryce Środkowej i Południowej są to Meksyk, Dominikana i Jamajka. W Afryce hasztag #wakacje najczęściej pojawia się w Maroko, Tunezji i Egipcie. Polacy odpoczywają także w Izraelu - Tel Awiwie i Jerozolimie - oraz Gruzji czy Alanyi.

ycipk-14esjo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Długie wakacje w 2018 roku

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14esjo

ycipk-14esjo
ycipk-14esjo