Trwa ładowanie...

Hiszpania - kary za złe zachowanie w Madrycie

W Madrycie od 1 listopada będą nakładane kary za... spanie na ławce, żebranie, nieuważną jazdę na rolkach czy karmienie bezdomnych zwierząt.
Share
Hiszpania - kary za złe zachowanie w Madrycie
Źródło: La Priz, Licencja Creative Commons, flickr.com
d4g9r0u

Władze miasta opracowały Regulamin Zachowania Osób w Miejscach Publicznych, który obejmuje 50 wykroczeń. Argumentują, że obowiązujący regulamin nie był zmieniany od 1948 roku.

Najwięcej - 3 tys. euro - będzie kosztować korzystanie z usług ulicznych prostytutek. Jednak płacić będzie nie kobieta, lecz jej klient. Kary 1500 euro zapłacą myjący szyby samochodów, kiedy auta zatrzymują się na światłach, nieuważnie jeżdżący na rolkach czy ustawiający w oknach doniczki, które mogą spaść przechodniom na głowę. 750 euro wyniosą mandaty dla żebrzących, śpiących na ławkach czy trzepiących z balkonu dywany.

Autorzy projektu zapewniają, że karę pieniężną poprzedzi ostrzeżenie. Dokument został skrytykowany przez radnych i organizacje społeczne. Wszyscy oni pytają, skąd bezdomni wezmą pieniądze na mandaty. I sugerują, że lepiej łożyć w edukację i politykę społeczną niż wyznaczać kary.

d4g9r0u

Podziel się opinią

Share
d4g9r0u
d4g9r0u