Trwa ładowanie...
d1935rw

Hiszpania - turyści uratowali żółwie w Tarragonie

Turyści odpoczywający w Tarragonie na wschodzie Hiszpanii przyczynili się do ochrony Karetty - gatunku żółwi morskich, którym grozi wyginięcie. Na tamtejszej plaży żółwica złożyła jaja. Turyści nie tylko zawiadomili pogotowie weterynaryjne, ale dopóki nie przyjechało, strzegli miejsca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpania - turyści uratowali żółwie w Tarragonie
(Albert T M, Licencja Creative Commons, flickr.com)
d1935rw

Do wydarzenia doszło wczesnym rankiem, kiedy na plaży nie było jeszcze tłoku. Klienci nadmorskiego baru oraz wracający z połowów rybacy zauważyli dużego żółwia morskiego.

Wyszedł na piasek, wygrzebał dołek i przesiedział w nim ponad pół godziny. Kiedy zwierzę wróciło do morza, turyści przekonali się, że w dołku zostały złożone jaja. Po ponad godzinie przyjechało pogotowie weterynaryjne, a zaraz potem pracownicy Centrum Ochrony Fauny Morskiej. Przez cały ten czas miejsce było chronione przez odpoczywających. Jaja - 89 sztuk - zostały przewiezione do inkubatorów. Po wylęgnięciu żółwie będą wpuszczone do morza.

Karetta jest jednym z największych żółwi świata. Jest też zwierzęciem pokonującym najdłuższe odległości. Rocznie w poszukiwaniu żywności może przemierzyć nawet 10 tysięcy km.

d1935rw

Podziel się opinią

Share

d1935rw

d1935rw