Trwa ładowanie...
d4fxirs
APTN

Islandia - zwiedzanie wnętrza lodowca Langjokull

<b>Langjokull</b> jest drugim po <b>Vatnajökull</b> największym lodowcem w Europie, o powierzchni 932 km kw. Oba znajdują się na <b>Islandii.</b> Langjokulla ma 500 m grubości, 50 km szerokości i jest długi na 80 km. Od 19 czerwca, dzięki wydrążonym tunelom, turyści mają możliwość zobaczyć, jakie piękno kryje w swoich wnętrzu lodowa jaskinia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Islandia - zwiedzanie wnętrza lodowca Langjokull
(intotheglacier.is)
d4fxirs

Langjökull jest drugim po Vatnajökull największym lodowcem w Europie, o powierzchni 932 km kw. Oba znajdują się na Islandii. Langjokull ma 500 m grubości, 50 km szerokości i jest długi na 80 km. Dzięki wydrążonym tunelom, turyści mają możliwość zobaczyć, jakie piękno kryje w swoim wnętrzu lodowa jaskinia.

Wszystko zaczęło się w 2010 r, kiedy to Baldvin Einarsson i Hallgrimur Örn Arngrímsson wpadli na śmiały pomysł, aby pokazać ludziom lodowiec Langjokull od środka. Nawiązali współpracę z najlepszymi inżynierami, renomowanymi geofizykami, a także politykami. Po długich planowaniach, studiowaniu terenu i lodowca, a także kilkunastomiesięcznym drążeniu tunelu, 19 czerwca br. udało się oprowadzić po wnętrzu lodowej góry pierwsze osoby.

d4fxirs

Tunel, który prowadzi do serca lodowca, ma 450 metrów długości, a jego przejście zajmuje ok. 40-60 minut. Turyści mają możliwość dotarcia do miejsca, w którym znajduje się Langjökull dzięki przystosowanym do poruszania się na trudnym terenie pojazdom, o nazwie _ Arctic Trucks _. Zwiedzanie jaskini kosztuje od 17900 do 29900 koron islandzkich (od ok. 500 zł do 850 zł).

Zobacz także największe atrakcje Islandii:

Wycieczkę w głąb Langjökull przeprowadzają przewodnicy, którzy edukują turystów z zakresu wiedzy o lodowcach, globalnego ocieplenia i jego wpływu na planetę. Są różne warianty zwiedzania góry. Można skorzystać z ok.2,5-godzinnej wycieczki lub – dla rządnych przeżycia bardziej ekstremalnej wyprawy – 9 godzinnego zwiedzania lodowca i okolic. Przed wyruszeniem należy zaopatrzyć się w ciepłe ubrania, najlepiej wodoodporne i odpowiednie obuwie.

Z Polski na Islandię dolecisz tanimi liniami. Za przelot z Gdańska do *Reykjaviku *zapłacisz od ok. 350 zł w dwie strony.

d4fxirs

wg/udm

d4fxirs

Podziel się opinią

Share

d4fxirs

d4fxirs