Trwa ładowanie...

Jak zapobiec wykupowaniu środków dezynfekujących? Świetny patent

Pracownicy duńskiego supermarketu wpadli na pomysł, jak powstrzymać klientów, którzy hurtowo kupowali płyny do dezynfekcji, pozbawiając tym samym innych klientów możliwości zaopatrzenia się w niezbędny ostatnio produkt. Metoda jest prosta.

Jak zapobiec wykupowaniu środków dezynfekujących? Świetny patentŹródło: iStock.com
d1hhv09
d1hhv09

W ostatnich dwóch tygodniach w mediach społecznościowych nie brakowało wpisów i filmów, w których ludzie nawoływali do zakupowego rozsądku. Smutnym hitem stał się filmik mamy z Ameryki, która płacząc w supermarkecie prosiła, by ci, których na to stać, nie kupowali masowo pieluch. "Jak mam teraz przewinąć swoje dziecko, jeśli nie stać mnie, by kupić 20 kartonów", pytała ze łzami w oczach.

Pracownicy supermarketu Rotunden - Hellerup Foodmarket w Kopenhadze przez ostatnie dni obserwowali, jak z półek błyskawicznie znikał spray do dezynfekcji. Zamożniejsi klienci robili zapasy, kupowali po kilka butelek. Ci których nie było stać na kupienie produktów w dużych ilościach, zostawali z niczym.

Aby każdy mógł zaopatrzyć się w środek do dezynfekcji, pracownicy sklepu zastosowali nietypowy chwyt marketingowy. Zamiast obniżyć cenę za sztukę, w przypadku kupowania większej liczby butelek, podnieśli ją! I tak jedna butelka płynu kosztuje 40 koron. A dwie butelki - 1000 koron. Taka przebitka cenowa w normalnych czasach byłaby szaleństwem. W czasach pandemii jest zaskakująco skutecznym sposobem na tych, którzy chomikując produkty, pozbawiają dostępu do nich innych ludzi.

d1hhv09

Ciekawe, czy polskie sklepy wprowadzą podobne rozwiązania?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hhv09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hhv09

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj