Trwa ładowanie...

Japonia. Na niebie pojawiła się ogromna kula ognia

W ostatnich dniach na niebie nad Japonią pojawił się świetlisty obiekt. Był tak duży i jasny, że widziano go z wielu miejsc w kraju. Moment pojawienia się kuli na niebie został zarejestrowany przez kamery.
Share
Kula ognia nad Japonią nagrana kamerą miejskiego monitoringu
Kula ognia nad Japonią nagrana kamerą miejskiego monitoringuŹródło: YouTube
d3wva2b

Kula ognia, prawdopodobnie bolid, rozświetliła niebo nad Japonią o godzinie 1:34 lokalnego czasu w niedzielę. Moment, w którym rozbłysk pojawił się na niego, został zarejestrowany m.in. przez kamery miejskiego monitoringu w miastach w kilku prefekturach, w tym Mie i Aichi, stację radiowo-telewizyjną NHK i kierowców, którzy mieli zamontowane kamery w swoich pojazdach.

Na nagraniach świetnie widać, że blask był intensywny, a jak przekazuje TVN24, reporter z NHK, przebywający w mieście Matsuyama, w prefekturze Ehime, powiedział, że blask był na tyle jasny, że można go było zobaczyć przez zaciągnięte zasłony.

Rzadkie zjawisko widziane na niebie

To, co widzieli na niebie mieszkańcy Japonii, to najprawdopodobniej bolid – spadający meteor, który jest bardzo jasny - jaśniejszy niż Wenus, czyli planeta, którą świetnie widać na niebie. Znalezienie się bolidu w ziemskiej atmosferze to rzadkie zjawisko.

d3wva2b

Tę jasność obiekt zawdzięcza temu, że jego wielkość dochodzi nawet do kilkunastu centymetrów. To dużo jak na meteor. Kiedy taka skała znajdzie się w atmosferze, spali się, pozostawiając po sobie bardzo jasny ślad.

Źródło: TVN24

WIDEO: Płonąca kula ognia. Przypadkowo nagrali meteor nad sobą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wva2b

Podziel się opinią

Share
d3wva2b
d3wva2b