Trwa ładowanie...

Jaworzno najbardziej lubianym miastem w Polsce? Tak zagłosowali internauci

To może być dla was niemałe zaskoczenie. Tytuł "Miasta Roku 2017" trafił do Jaworzna, które pokonało 25 innych ośrodków, biorących udział w drugiej edycji plebiscytu "Kocham To Miasto".

Jaworzno najbardziej lubianym miastem w Polsce? Tak zagłosowali internauciŹródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Gaj777
d6k67xp
d6k67xp

Leżące w województwie śląskim Jaworzno zdobyło aż ponad 23 tys. głosów, zyskując tytuł tegorocznego ulubionego miasta w plebiscycie organizowanym przez znany portal hotelowy. Pomogło ogromne wsparcie i zaangażowanie mieszkańców, którzy w komentarzach uzasadnili, dlaczego kochają to miejsce. Jaworzno doceniono m.in. za: rozwój, przestrzeń, nowoczesność i przede wszystkim naturę.

Jaworzno przez ostatnią dekadę zrobiło duże postępy w wielu dziedzinach funkcjonowania miasta. Łączy historię z nowoczesnością, czego najlepszym przykładem jest rynek z zabytkowymi zabudowaniami, koło którego codziennie przejeżdżają dziesiątki elektrycznych autobusów. Trafione inwestycje, piękne krajobrazy, dobra infrastruktura, jedna z najnowocześniejszych i najtańszych sieci komunikacji miejskiej w Polsce. Dziesiątki wydarzeń kulturowych i sportowych każdego roku. Z powstającą pierwszą w Europie Środkowej Velostradą. "Nawet przy przypadkowej wizycie ciężko się nie zakochać i nie pozostać na stałe w tym idealnym mieście" – to tylko jeden z komentarzy, które pojawiły się podczas głosowania.

Na drugim miejscu uplasował się Wałbrzych, a na trzecim – Rzeszów. Zwycięski ośrodek otrzyma tytuł, statuetkę oraz wsparcie organizatora plebiscytu w promocji w sieci. W tym roku na wszystkie miasta oddano ponad 85 tys. głosów. W głosowaniu wzięły udział ośrodki o liczbie mieszkańców od 90 do 190 tys. mieszkańców.

Źródło: HRS

Zobacz też; To jedyny związek, który łączy polskie miasta. Co mają z tego ich mieszkańcy?

d6k67xp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6k67xp