Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
turystyka
17-10-2019 14:01

Jesienne wakacje

Tęsknimy za złotą polską jesienią, choć słońce coraz rzadziej rozpieszcza, a temperatury szczególnie rano i wieczorami nie zachęcają do wyjścia z domu. Jeszcze pamiętamy upalne lato, ale wizja szarego depresyjnego listopada staje się coraz bardziej realna. Może w takim razie jest to najlepszy czas na krótszy lub dłuższy wyjazd w miejsce, gdzie doskonała pogoda i niezapomniane wrażenia są po prostu gwarantowane.

Jesienne wakacjeŹródło: Materiały prasowe
d1ygnud
d1ygnud

Wypoczynek na ostatnią chwilę

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w ostatnim momencie. Z jednej strony tryb życia i pracy czasem uniemożliwiają wcześniejsze planowanie urlopu. A z drugiej, lubimy być spontaniczni i decyzje, by jechać gdziekolwiek, spakować walizki i skorzystać z czasu wolnego poza domem, są coraz bardziej kuszące. W tym naszym uporządkowanym świecie taki element spontaniczności jest wręcz pożądany.

Choć przecież nie ryzykujemy wiele, a jedynie to, że w ofercie https://dreamtours.pl/last-minute możemy znaleźć propozycje, o których wcale nie myśleliśmy i zamiast lecieć do Hiszpanii złapiemy okazję wyprawy do Turcji. Co istotne, takie wyjazdy są dużo tańsze i to kolejny argument, aby korzystać z życia tym bardziej na urlopie.

Turecki raj

W katalogu https://dreamtours.pl wyjazdy do Turcji zajmują szczególne miejsce. Przede wszystkim chętnie tam jeździmy, a tygiel kultur, religii i tradycji staje się niezwykle atrakcyjny zarówno do smakowania, jak i do zwiedzania. Poza tym słoneczną pogodę mamy gwarantowaną. Szereg wrażeń też. Poza egzotycznym klimatem na styku kultury europejskiej i arabskiej Turcja jest również doskonale przygotowaną bazą turystyczną, a najnowocześniejsze hotele kuszą tych wszystkich, którzy chcą odpocząć w luksusowych warunkach.

d1ygnud

W sieci kultur i religii

Turcja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw. Oferty https://dreamtours.pl/wakacje/turcja kuszą całym szeregiem atrakcji. Przede wszystkim to kraj bardzo zróżnicowany geograficznie, a najdłuższa linia brzegowa to kilometry najpiękniejszych plaż, które kuszą tych wszystkich, którzy są spragnieni wylegiwania się w promieniach słońca. Z drugiej strony amatorów wspinaczki przyciągają góry z najwyższym szczytem Ararat.

Najpopularniejszym miejscem wszystkich wakacyjnych wycieczek jest oczywiście Stambuł, który znany jest jako historyczne Bizancjum czy też Konstantynopol. Tu przepych, mieszanie się kultur, wiele wieków burzliwych historii i wpływów różnych tradycji odcisnęły swoje piętno. Stambuł jest zaskakujący i przyciąga zarówno architekturą, jak i smakami oraz zapachami. To tu obok Turków żyją Ormianie, Grecy, potomkowie włoskich kupców, Żydzi, a Islam przeplata się z chrześcijaństwem, prawosławiem, judaizmem i innymi wyznaniami.

d1ygnud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ygnud