Trwa ładowanie...

Jesienny wypad w dobrej cenie. Kierunek: Cypr

Jesień to idealny moment na urlop. Serio! Gdy większość znajomych wróciła już z wakacji i ze smutkiem patrzy w okno, fani wypoczynku po sezonie zacierają ręce. Ceny wycieczek są dużo niższe, a na plażach nie ma tłumów. Świetnym wyborem w tym czasie jest Cypr. Tydzień na wyspie można teraz zarezerwować już od 843 zł.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jesienny wypad w dobrej cenie. Kierunek: Cypr
Źródło: Shutterstock.com
d25eub6

- Tej jesieni dużą popularnością będą cieszyły się wyjazdy do Egiptu, na Cypr, Maltę czy do Turcji. Ale to właśnie Cypr w tym momencie roku odnotowuje bardzo dobre ceny, co przy temperaturze ok. 27 st. C w październiku sprawia, że jest to kierunek bardzo atrakcyjny – zachęca Klaudyna Mortka z portalu wakacje.pl. - Warto mu się przyjrzeć przy planowaniu wyjazdu w końcówce roku.

Ceny kuszą, bo za tygodniowe wakacje na Cyprze w najbliższych miesiącach zapłącimy teraz od ok. 843 zł (z dwoma posiłkami), a za oferty z opcją all inclusive już ok. 1500 zł. To świetna okazja, bo średnia temperatura powietrza w październiku to wspomniane 27 st. C, a więc idealna opcja dla tych, którzy lubią plażowanie. W listopadzie możemy nastawić się na ok. 22 st. C, a w grudniu i styczniu ok. 18 stopni st. C. To więc idealny moment na aktywny wypoczynek i zwiedzanie Cypru. A na miejscu jest co zobaczyć.

Ilona Raczyńska/WP
Źródło: Ilona Raczyńska/WP

Trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego to miejsce, które przyciąga bogactwem antycznych zabytków, doskonałą kuchnią, świetną pogodą i ogromem atrakcji. Można ją zwiedzać na przykład śladami Afrodyty, bogini miłości, piękna i płodności.

Petra tou Romiou to pozycja obowiązkowa podczas wizyty na wyspie. Skała Afrodyty (tak brzmi polska nazwa) znajduje się przy kamienistej plaży na wschód od Pafos, przy drodze do Limassol. Legenda głosi, że to tu z morskiej piany narodziła się bogini, którą natychmiast otoczyły rzesze delfinów. Dziś każdy, kto przybywa zobaczyć słynną skałę, ma szansę zyskać nie tylko fajne zdjęcie. Na plaży warto szukać kamieni w kształcie serca – podobno gwarantują szczęście w miłości, a te z dziurką dają bogactwo. Ale to nie koniec szans na szczęśliwy los.

Jesień to doskonały moment na urlop na Cyprze Shutterstock.com
Jesień to doskonały moment na urlop na Cyprze Źródło: Shutterstock.com, fot: Alexander Chaikin

Każdy, kto chce być wiecznie młody, powinien opłynąć Skałę Afrodyty. Ile razy? Dokładnie nie wiadomo, bo wersje legendy są różne: raz, dwa lub trzy. Niektóre mówią też o koniecznym warunku – by odbyło się to w blasku księżyca.

Zobacz też: Cypr Północny - wakacje w kraju, który nie istnieje.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d25eub6

Podziel się opinią

Share
d25eub6
d25eub6