Trwa ładowanie...

Jeśli ferie to tylko na Słowacji!

Dobrze zaplanowane ferie mogą być doskonałą okazją do wspólnej rodzinnej zabawy. Oryginalną
ofertę dla rodziców i ich dzieci przygotował nasz słowacki sąsiad.

Jeśli ferie to tylko na Słowacji!Fot: informacja prasowa TATRY MOUNTAIN RESORTS
d1hsisw
d1hsisw

Kilometry sztucznie naśnieżanych nartostrad, nowoczesne i ultraszybkie kolejki oraz dziesiątki różnorodnych atrakcji stanowią najlepszą gwarancję udanego wypoczynku. Dodatkową zachętą do odwiedzenia południowej strony Tatr są nowo otwarte połączenia lotnicze, które od kilku tygodni funkcjonują pomiędzy Gdańskiem i Warszawą a Popradem.

Zarówno dzieci, jak i rodzice potrzebują odskoczni od codzienności. Podczas gdy latem planują wakacje nad ciepłym morzem i z białym piaskiem, zimą marzy im się wspólny wypoczynek na górskich stokach, krytych basenach lub w relaksującym spa. Tegoroczne ferie mogą być doskonałą okazją do realizacji tych zamierzeń. Największe słowackie ośrodki turystyczne Tatr Wysokich (Tatrzańska Łomnica, Szczyrbskie Jezioro, Stary Smokowiec), Tatr Niżnych (Jasna pod Chopokiem, Donowały) i Wielkiej Fatry (Rużomberok) zachęcają do skorzystania z zimowego wypoczynku.

*Perły słowackich Tatr *
Tatrzańska Łomnica znajduje się w regionie Wysokie Tatry. Położenie kurortu na południowym wschodzie sprawia, że sezon trwa tu wyjątkowo długo, bo aż do maja. Największą atrakcją ośrodka jest 8-osobowy wyciąg krzesełkowy Tatrzańska Łomnica – Bukowa Góra, obsługujący blisko 2,5 tysiąca osób na godzinę. Wyciąg został wyposażony w system Kidstop, który dzięki wykorzystaniu specjalnego uchwytu uniemożliwia dzieciom wypadnięcie z krzesełka. Równie ciekawą ofertę przygotował największy park narciarski na Słowacji - Jasna Tatry Niżne. Kurort znajdujący się u podnóży leżącego na wysokości 2024 m n.p.m. Chopoka niczym magnes przyciąga nawet najbardziej wymagających fanów białego szaleństwa. Do ich dyspozycji przygotowano m.in. ponad 36 km nartostrad.

*Wymarzona zabawa *
Podczas gdy rodzice korzystają z różnorodnych tras Łomnicy, ich pociechy mogą wyszaleć się w parku dziecięcym Maxiland oferującym naukę jazdy na nartach z profesjonalnym instruktorem w formie zabaw i gier animacyjnych. Dodatkowym udogodnieniem jest pierwsza ruchoma taśma w Tatrach Wysokich oraz wypożyczalnia dziecięcego sprzętu narciarskiego zlokalizowana bezpośrednio na stoku. Również Jasna przygotowała wyjątkowe atrakcje dla młodszych narciarzy. Wiele radości przysporzy im Maxilad na Bielej Puti, największy zimowy park dziecięcy na Słowacji. Funtools i nocna jazda na sankach Silnej dawki emocji dostarczy snowtubing (swobodny zjazd na oponach) na Hrebienku oraz zabawa na oryginalnych zimowych atrakcjach gwarantujących doskonałą rozrywkę, także osobom niejeżdżącym na nartach. Wśród nich znajdą się takie zabawy jak skifox (połączenie nart i sanek), snowbike (rower śnieżny z mininartami zamiast kół) czy snowscoot (połączenie BMX-a i snowboardu). Spragnieni dodatkowych wrażeń mogą również zjechać na sankach z
miejscowości Hrebienok do Starego Smokowca. Zjazd dostępny jest w ciągu dnia i w nocy na oświetlonej trasie saneczkowej o długości 2,6 km.

d1hsisw

*Imprezy dla dzieci i dorosłych *
Słowackie góry oprócz śnieżnej zabawy mają do zaoferowania również szereg fascynujących imprez. Do najciekawszych należą m.in. słowacko-czesko-polski finał „Red Bull Zjazd na Krechę" (28-29 stycznia – Jasna), zimowy festiwal dla rodzin z dziećmi „Śnieżne Psy" (25-26 lutego – Tatrzańska Łomnica), otwarte zawody narciarskie „Tatry Ski Liga 2012" (od stycznia do marca) oraz weekend sportowo-rozrywkowy „Milka Fun Park" (11-12 lutego - Chopok Północ oraz 25-26 lutego - Szczyrbskie Jezioro).

*Slovakia Super Skipass i Tatralandia *
Dużym udogodnieniem jest Slovakia Super Skipas - jedyny karnet na Słowacji pozwalający na korzystanie ze wszystkich wyciągów znajdujących się w najlepszych ośrodkach w kraju, nie tylko w Tatrach. Jego posiadacze mają do dyspozycji łącznie ponad 94 kilometrów tras. Dodatkową atrakcją jest możliwość korzystania z basenów termalnych w Aquaparku Tatralandia. Skipassy można nabyć przez Internet, za pośrednictwem sieci biletowych lub bezpośrednio w ośrodkach.

Na Słowację samolotem
By dotrzeć na słowackie stoki możemy skorzystać z nowo otwartych połączeń lotniczych. Od grudnia funkcjonują regularne loty do Popradu. Samoloty startują z Gdańska i Warszawy dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Lotnisko w Popradzie oddalone jest od Tatrzańskiej Łomnicy i Jasnej odpowiednio o 15 i 62 kilometry. Dzięki temu już w niespełna kilka godzin możemy zażywać rodzinnego relaksu u podnóża słowackich Tatr.

d1hsisw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hsisw