Trwa ładowanie...

Katania. Transfer z lotniska. Jak się dostać do centrum miasta?

Turyści odwiedzający Katanię nie powinni narzekać na transport z lotniska do centrum miasta. Jak się dostać do centrum miasta? Transfer z portu lotniczego Katania-Fontanarossa jest możliwy dzięki autobusom, taksówkom i autom z wypożyczalni.

Katania. Transfer z lotniska. Jak się dostać do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com
d1owbga
d1owbga

Jak dostać się z lotniska w Katanii do centrum?

Transfer z lotniska Katania-Fontanarossa do centrum Katanii jest naprawdę dogodny. Przede wszystkim odległość, jaką trzeba przebyć z lotniska Vincenzo Belliniego do serca Katanii, jest niewielka i wynosi około 6 kilometrów (zależnie od trasy i dokładnego celu podróży).

Właściwie jedynym środkiem transportu, który nie kursuje pomiędzy lotniskiem Katania-Fontanarossa a centrum miasta, są pociągi. Oczywiście w Katanii jest dworzec kolejowy, jednak połączenia dotyczą raczej innych miejscowości, a nie obiektów położonych w obrębie miasta, takich jak port lotniczy Katania-Fontanarossa.

Katania – transfer z lotniska do centrum autobusem

Publicznym środkiem transportu, który zapewnia dojazd z lotniska Katania-Fontanarossa do centrum Katanii, są autobusy wahadłowe Alibus. Autobusy odjeżdżają spod lotniska Vincenzo Belliniego (po lewej stronie po wyjściu z terminala) średnio co 25 minut, od godziny 5:00 rano aż do północy. Autobusy dowożą pasażerów lotniska nie tylko do centrum miasta, ale także do okolicznych miejscowości wchodzących w skład metropolii Katanii.

Cena biletu autobusowego z portu lotniczego Katania-Fontanarossa do centrum wynosi 4 euro. Kara za jazdę na gapę w Katanii wynosi zwykle nie więcej niż 50 euro.

Katania – transfer z lotniska do centrum taksówką

Jazda taksówką z lotniska w Katanii do centrum miasta jest wybierana przez wielu turystów i powinna zająć nie więcej niż 15 minut. Postój taksówek znajduje się tuż przy porcie lotniczym Katania-Fontanarossa. Warto pamiętać, że taksówki w Katanii są koloru białego lub żółtego.

d1owbga

Za przejazd z lotniska Vincenzo Belliniego do centrum Katanii zapłacimy około 20 euro, w tym 5 euro zostanie nam policzone za samo trzaśnięcie drzwiami. Cena taksówki w Katanii zależna jest od tego, ile mamy ze sobą bagaży – za każdą rzecz włożoną do bagażnika musimy zapłacić dodatkowe 77 centów. Z kolei nocna podróż z lotniska Katania-Fontanarossa do centrum miasta kosztuje dodatkowe 2 euro plus 1 euro za każdy przejechany kilometr. Tyle samo wynoszą stawki za taksówkę z lotniska do centrum Katanii w niedzielę.

Katania – transfer z lotniska do centrum wypożyczonym samochodem

W Katanii jest ponad 15 wypożyczalni samochodów, z których większość udostępnia auta również przy lotnisku Katania-Fontanarossa, a są to m.in. Avis, National Car Rental i Europcar. Wypożyczalnie działające przy terenie portu lotniczego w Katanii oferują zarówno ekonomiczne, rodzinne, jak i sportowe auta, do których otrzymujemy pakiet assistance i wszelkie potrzebne ubezpieczenia.

Przeciętna cena za wypożyczenie auta na jeden dzień wynosi niecałe 10 euro niezależnie od liczby przejechanych kilometrów. W przypadku transferu z lotniska Katania-Fontanarossa wypożyczonym autem istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania samochodu, tak aby po opuszczeniu samolotu nie tracić czasu na wybór odpowiedniego modelu i formalności.

d1owbga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owbga