Kefalonia. Tu poczujesz klimat prawdziwej Grecji

Uważana za jedną z najpiękniejszych greckich wysp Kefalonia to idealny wybór dla tych, którzy nie przepadają za wielkimi resortami hotelowymi, sieciami aquaparków i typowo turystycznymi atrakcjami. Największa w archipelagu Wysp Jońskich oferuje soczystą zieleń, wielki błękit, obłędne widoki i spokój.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogromną zaletą Kefalonii są krótki czas lotu (niecałe 3 godz.) i atrakcyjne ceny wycieczek z Polski
Ogromną zaletą Kefalonii są krótki czas lotu (niecałe 3 godz.) i atrakcyjne ceny wycieczek z Polski (Shutterstock.com, Fot: Adisa)

Choć mniej znana niż leżące w tych samym archipelagu, niezwykle popularne wśród Polaków wyspy Korfu czy Zakynthos, Kefalonia ma równie wiele do zaoferowania wszystkim, którzy postanowią tam spędzić wakacje. Na wyspie leżącej w Zatoce Patraskiej raczej nie znajdziemy wielu imponujących, antycznych zabytków, za to zaserwujemy oczom "masaż" pięknymi widokami i soczystymi kolorami tutejszej przyrody.

Shutterstock.com
Podziel się

Miejscowości najbardziej nastawione na turystów to Lassi i Skala, które mogą się pochwalić pięknymi, piaszczystymi plażami. Na północy wyspy znajdziemy za to malownicze miasteczka, takie jak Assos (na zdjęciu) czy Fiskardo. Możemy w nich zwolnić tempo, znaurzyć się w niespieszną atmosferę greckich uliczek, spróbować lokalnych pyszności w jednej z licznych restauracji i tawern. Miasteczka są otoczone przez skaliste klify i ciche zatoki - i stanowią doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą uciec od tłumów.

Shutterstock.com
Podziel się

Na północnym wybrzeżu znajduje się też jedna z najpiękniejszych plaż nie tylko na wyspie, ale również w całej Europie. Myrtos objęta jest ochroną, więc w najbliższej okolicy nie ma hoteli czy restauracji. Okalają ją wysokie skalne ściany, a dotrzeć na miejsce można widowiskową drogą, wijącą się szalonymi serpentynami. Podróż gwarantuje dreszczyk emocji, ale potem jest już tylko niezakłócony niczym relaks.

Shutterstock.com
Podziel się

Ogromną zaletą Kefalonii są krótki czas lotu (niecałe 3 godz.) i atrakcyjne ceny wycieczek z Polski. Przy wylocie pod koniec września można zarezerwować 7-dniowe wczasy już nawet od 1480 zł za os. Warto dodać, że przełom września i października to doskonała pora na tej pięknej greckiej wyspie, bo średnie temperatury powietrza oscylują wówczas między 28 a 23 st. C.

Zobacz dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.