Trwa ładowanie...

Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta. Nie planuj wycieczki

Wiosna to czas przeglądów serwisowych w ośrodkach turystycznych Grupy PKL, które rozpoczęły się już 21 marca br. W tym miesiącu przyszedł czas na jedną z najpopularniejszych atrakcji Zakopanego - kolej na Kasprowy Wierch. Od 9 maja turyści nie mogą z niej skorzystać. Ile potrwa przegląd?

Share
Kolejka na Kasprowy Wierch będzie zamknięta przez ponad 2 tygodnie w maju br.Kolejka na Kasprowy Wierch będzie zamknięta przez ponad 2 tygodnie w maju br.Źródło: Adobe Stock, fot: Labunskiy Konstantin
d1n0emi

Koleje linowe w ośrodkach należących do PKL co roku - zarówno po zakończonym sezonie zimowym, jak i letnim - przechodzą prace techniczne niezbędne do przygotowania ich do kolejnego sezonu.

Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta od 9 maja

Celem przeglądów serwisowych jest zapewnienie bezpieczeństwa, sprawności urządzeń oraz komfortu podróżujących i pracowników. W ośrodkach Grupy PKL prace serwisowe związane są z czasowym przestojem funkcjonowania kolei linowych i krzesełkowych oraz urządzeń technicznych.

Przeglądy rozpoczęły się w tym roku już 21 marca, od Góry Żar. Przegląd kolejki na Kasprowy Wierch jest ostatnim na liście, ponieważ to tam sezon narciarski trwa najdłużej w Polsce. Prace serwisowe i przeglądy techniczne przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Kasprowy Wierch na sezon wiosenny rozpoczęły się 9 maja i potrwają do 24 maja.

d1n0emi

- Bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z usług PKL jest zawsze dla nas kluczowe - mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. techniczno-operacyjnych PKL. - Oprócz codziennej, tygodniowej i miesięcznej kontroli systemów zabezpieczeń dwa razy do roku - po sezonie letnim oraz zimowym - przeprowadzamy techniczne prace serwisowe i konserwacyjne, które wiążą się z czasowym przestojem funkcjonowania kolei. W ten sposób dbamy nie tylko o standardy naszych urządzeń, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych klientów - dodaje.

Wcześniej przegląd przeszły także ośrodki: Góra Żar, Jaworzyna Krynicka, Gubałówka, Palenica w Szczawnicy, a także Mosorny Groń.

Źródło: PKL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nowoczesny dom z bali z widokiem na Tatry. Koszty utrzymania zaskakują

d1n0emi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n0emi
d1n0emi