Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
kolej
17-10-2019 10:16

Kolejowe podróże między Warszawą a Lublinem

Mazowsze i Lubelszczyzna to tereny, które przyciągają turystów. Z jednej strony duże miasta, Warszawa i Lublin, z drugiej – sielskie krajobrazy i niewielkie, klimatyczne miejscowości. Połączyć te elementy można w bardzo prosty sposób – wystarczy szybki i wygodny środek transportu, najlepiej jeszcze przyjazny środowisku. Pociągi kursujące na modernizowanej właśnie linii kolejowej nr 7 pomogą osiągnąć ten cel. Podróże regionalne i międzyregionalne będą na tyle komfortowe i sprawne, że pasażerowie chętniej wsiądą do pociągu niż do samochodu.

Kolejowe podróże między Warszawą a LublinemŹródło: Materiały prasowe
dvf6f8x
dvf6f8x

Dla turystów

Szybka i sprawna podróż pociągiem między Warszawą a Lublinem ma bardzo duże znaczenie dla krajowej turystyki. Oba te miasta to kierunki popularne wśród podróżnych, pragnących przespacerować się po klimatycznych starówkach lub zwiedzić zamki – Królewski czy Lubelski. Mazowsze i Lubelszczyzna jednak, oprócz tętniących życiem miast, to też wiejskie pejzaże, stare, drewniane chatki i kościoły oraz wiekowe pałace.

Można się tam dostać samochodem, ale można też wybrać pociąg – bardziej ekologiczny środek transportu. Po zakończeniu modernizacji linii nr 7, pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h, przez co przejazd z Warszawy do Lublina zajmie około 1,5 godziny. Podróżowanie po regionach będzie samą przyjemnością – szybko, wygodnie i bez korków.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Bezpieczniej i wygodniej

Modernizacja linii kolejowej miedzy Warszawą a Lublinem, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróży oraz zwiększenie prędkości pociągów na trasie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Realizowana inwestycja zachęci podróżnych do wyprawy na Mazowsze i Lubelszczyznę, podobnie jak nowoczesne i wyremontowane stacje kolejowe, wyposażone w nowe ławki, stojaki na rowery i tablice informacyjne. Dzięki podwyższonym peronom oraz windom kolej będzie też bardziej dostępna dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

dvf6f8x

Projekt "Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk na odcinku Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin, etap I" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Materiał Partnera

dvf6f8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dvf6f8x