Trwa ładowanie...

Duże zmiany na Kubie. Turyści tylko na to czekali

Kuba od 15 listopada wprowadzi nowe przepisy dotyczące zasad wjazdu do kraju. Będą to korzystne zmiany, szczególnie dla zaszczepionych przeciwko COVID-19 turystów. Jakie warunki będzie trzeba spełnić, by bez problemu udać się tam na wakacje?

Koronawirus. Kuba zmienia zasady wjazdu. Zaszczepieni się ucieszą Koronawirus. Kuba zmienia zasady wjazdu. Zaszczepieni się ucieszą Źródło: Pixabay
danmg7c
danmg7c

Obecne przepisy są dość uciążliwe. Każdy, kto chce przekroczyć granicę Kuby, musi wykonać dwa testy PCR na obecność koronawirusa. Pierwszy na 72 godz. przed planowaną podróżą, a drugi po wylądowaniu na lotnisku.

Na wyniki turyści czekają w swoim hotelu od 24 do 48 godz. Jeżeli ktoś uzyska pozytywny rezultat, to jest izolowany przez siedem dni. Tak sprawa wygląda w przypadku turystów z wykupionymi pakietami w biurach podróży. W przypadku osób podróżujących indywidualnie zasady są jeszcze bardziej skomplikowane.

Na szczęście 15 listopada się to zmieni. Od tego dnia Kuba będzie akceptowała paszporty szczepionkowe i certyfikaty, które będą zwalniały z kwarantanny.

danmg7c

Kuba zmienia zasady wjazdu. Co z niezaszczepionymi?

Niezaszczepieni podróżni po 15 listopada będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego na 72 godz. przed wylotem. Nie będzie jednak konieczności przeprowadzania drugiego testu. Co istotne, z obowiązku testowania się na COVID-19 zwolnione będą dzieci do 12. roku życia.

W hotelach mają obowiązywać protokoły bezpieczeństwa. Specjalne zespoły medyczne będą czuwać nad ich przestrzeganiem.

Źródło: globaltimes.cn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kuba. Zaskakujący finał wizyty w delfinarium

danmg7c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
danmg7c