Trwa ładowanie...

Koronawirus. Malta wprowadza restrykcje dla Polaków

Malta wprowadza obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków podróżujących z Gdańska i Krakowa. Obostrzenia obowiązują od piątku, 23 października. Dotyczą także turystów z innych krajów.

Share
Malta
MaltaŹródło: 123RF
d2trxgh

Od 23 października Malta wprowadza podział krajów pod względem bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz obowiązek przedstawiania negatywnych wyników testów na COVID-19 przez turystów z części państw lub konkretnych lotnisk.

Malta - obostrzenia dla Polaków

Obostrzenia te dotyczyć będą osób podróżujących z dwóch polskich miast - Krakowa i Gdańska.

Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przed wjazdem na wyspę przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa. Musi być wykonany nie później niż 72 godziny przed przybyciem na wyspę.

d2trxgh

Te same obostrzenia dotkną podróżnych z miast w Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Czech, Francji, Węgier, Irlandii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Tunezji.

Po przylocie na Maltę wszyscy pasażerowie mają sprawdzaną temperaturę i muszą wypełnić formularz podróży wraz z deklaracją, że w ostatnim czasie nie przebywali na terenie kraju spoza listy państw bezpiecznych.

Malta - testy na lotnisku

Jak poinformowała Ambasada Malty w Warszawie, podróżni, którzy po przylocie nie będą mieć przy sobie wyniku takiego badania, zostaną poddani testowi na lotnisku i w razie potrzeby skierowani na kwarantannę.

Co ważne, turystów przylatujących z pozostałych lotnisk w Polsce nie dotyczy obowiązek przedstawiania negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

d2trxgh

Po powrocie z Malty do Polski nie ma konieczności odbywania kwarantanny.

Źródło: Visit Malta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Malta - wyspa niezwykła

d2trxgh

Podziel się opinią

Share
d2trxgh
d2trxgh