Trwa ładowanie...
dtnlez2

Koronawirus. Malta wprowadza restrykcje dla Polaków

Malta wprowadza obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków podróżujących z Gdańska i Krakowa. Obostrzenia obowiązują od piątku, 23 października. Dotyczą także turystów z innych krajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Malta
Malta (123RF)
dtnlez2

Od 23 października Malta wprowadza podział krajów pod względem bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz obowiązek przedstawiania negatywnych wyników testów na COVID-19 przez turystów z części państw lub konkretnych lotnisk.

Malta - obostrzenia dla Polaków

Obostrzenia te dotyczyć będą osób podróżujących z dwóch polskich miast - Krakowa i Gdańska.

dtnlez2

Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przed wjazdem na wyspę przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa. Musi być wykonany nie później niż 72 godziny przed przybyciem na wyspę.

Te same obostrzenia dotkną podróżnych z miast w Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Czech, Francji, Węgier, Irlandii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Tunezji.

Po przylocie na Maltę wszyscy pasażerowie mają sprawdzaną temperaturę i muszą wypełnić formularz podróży wraz z deklaracją, że w ostatnim czasie nie przebywali na terenie kraju spoza listy państw bezpiecznych.

Malta - testy na lotnisku

Jak poinformowała Ambasada Malty w Warszawie, podróżni, którzy po przylocie nie będą mieć przy sobie wyniku takiego badania, zostaną poddani testowi na lotnisku i w razie potrzeby skierowani na kwarantannę.

dtnlez2

Co ważne, turystów przylatujących z pozostałych lotnisk w Polsce nie dotyczy obowiązek przedstawiania negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Po powrocie z Malty do Polski nie ma konieczności odbywania kwarantanny.

Źródło: Visit Malta

dtnlez2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Malta - wyspa niezwykła

dtnlez2

Podziel się opinią

Share
dtnlez2
dtnlez2