Trwa ładowanie...
d4alry5

Koronawirus. Pękła "turystyczna bańka" w Europie. Łotwa wprowadza ograniczenia

W środę, 2 września, premier Łotwy Krisjanis Karins poinformował, że od piątku zostaną wprowadzone ograniczenia w przekraczaniu granicy między Litwą a Łotwą. Ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem, Litwinów będzie po przyjeździe na Łotwę obowiązywała 14-dniowa kwarantanna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łotwa wprowadza ograniczenia
Łotwa wprowadza ograniczenia (123RF)
d4alry5

Granice między Litwą a Łotwą pozostawały otwarte od 15 maja. Niestety, ze względu za wzrost liczby zachorowań na Litwie i w Estonii konieczne było zastosowanie innych niż dotychczas wymogów bezpieczeństwa epidemiologicznego. Mimo trwającego przez długi czas porozumienia, kraje bałtyckie muszą wprowadzić ograniczenia w podróżowaniu.

Jak podaje portal "wnp.pl", powołując się na agencję PAP, na Litwie w czasie ostatnich dwóch tygodni wskaźnik liczby przypadków koronawirusa na 100 tys. mieszkańców wyniósł 16,28. W Estonii zaś 14,72. Jak tłumaczy premier Łotwy Krisjanis Karins, sytuacja między krajami ma być monitorowana, a decyzje w kwestii dalszego postępowania zostaną podjęte jeszcze w tym tygodniu podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu.

d4alry5

Koronawirus - wzrost zachorowań w Europie

Europa w ostatnim czasie zmaga się ze znacznym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa. W Chorwacji czy Hiszpanii władze w ciągu ostatnich tygodni również wprowadziły liczne ograniczenia. Nie inaczej dzieje się także w Polsce, gdzie z wraz z powrotem dzieci i nauczycieli do szkoły, pojawiają się nowe zakażenia.

Źródło: "wnp.pl"

LP Wakacje.pl w odc. nr 1 programu Remont w prezencie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4alry5

Podziel się opinią

Share
d4alry5
d4alry5