Trwa ładowanie...
d21datb

Kosztowna pomyłka linii lotniczych. Zyskali na tym pasażerowie

Azjatyckie linie lotnicze Cathay Pacific ogłosiły, że pomimo błędu na ich stronie, wszystkie bilety będą honorowane. Przewoźnik przypadkowo wystawił na sprzedaż bilety na pierwszą klasę w cenach, które normalnie obowiązują w klasie ekonomicznej.
Share
Błąd systemu zauważyli blogerzy specjalizujący się w pisaniu o podróżach
Błąd systemu zauważyli blogerzy specjalizujący się w pisaniu o podróżachŹródło: 123RF
d21datb

Podczas noworocznej wyprzedaży biletów na stronie Cathay Pacific pojawiła się możliwość kupienia biletów z Wietnamu do Stanów Zjednoczonych w zaskakująco niskiej cenie (96 proc. taniej). Ich równowartość wynosiła 675 dol., czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 2,5 tys. zł w... pierwszej klasie. Normalnie trzeba za nie zapłacić nawet 16 tys. dol., czyli ok. 60,5 tys. zł (!).

Jak się okazało, był to błąd systemu. Zauważyli go blogerzy specjalizujący się w pisaniu o podróżach. Przewoźnik usunął błąd natychmiast, kiedy stał się on szeroko znany. Mimo to zobowiązał się do uznania wszystkich biletów zakupionych w okazyjnej cenie. Złożył też życzenia wszystkim, a w szczególności szczęściarzom, którzy polecą do Nowego Jorku w okazyjnej cenie. Linie napisały też: "Tak - popełniliśmy błąd, ale nie możemy się doczekać, aż przywitamy was na pokładzie z biletami. Mamy nadzieję, że cały 2019 rok będzie dla was równie wyjątkowy!".

Chińska gazeta "The South China Morning Post" odnalazła 11 pasażerów, którzy kupili łącznie 18 biletów na pierwszą oraz biznes klasę podczas noworocznych obniżek Cathay Pacific. Zapłacili oni razem równowartość ok. 103 tys. zł za bilety, które powinny kosztować ok. 2,5 mln zł.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d21datb

Podziel się opinią

Share
d21datb
d21datb