Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Królestwo Kabuto. Kupili wyspę dla obywateli

Niektórzy się śmiali, inni podziwiali, a on robił swoje. W 2016 r. Mieszko Makowski założył pod Radomiem enklawę - Królestwo Kabuto. Teraz dla obywateli kupił wyspę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Flaga królestwa Kabuto
Flaga królestwa Kabuto (Facebook.com)

Królestwo, które leży 25 km od Radomia należy do mikropaństwa Kabuto. Jego tereny znajdują się obok Kanady, a jak informuje oficjalna strona mikropaństwa, enklawy z ograniczoną suwerennością są na terenie Chorwacji oraz Polski. Całe państwo ma ok. 75 km kw., jest bezwyznaniowe, a językami urzędowymi są polski i angielski.

Enklawa na terenie Polski leży w gminie Wolanów i zajmuje prywatną działkę Mieszka Makowskiego. Została utworzona na terenie RP pod koniec 2016 r. na podstawie prawa międzynarodowego, konwencji z Montevideo z 1933 r. oraz przyjętych przez MSWiA dokumentów.

   Wikimedia Commons CC BY
(Wikimedia Commons CC BY)

Latem 2017 r. Mieszko Makowski zapowiadał, że w ciągu kilku miesięcy zakupi wyspę, która przynależeć będzie do królestwa, a jego obywatele będą mogli na niej wypoczywać. Niedowiarków nie brakowało. A on obietnicy dotrzymał. Francuski atol Motu One zajmuje powierzchnię 2,829 km kw., a położony w archipelagu Wysp Towarzystwa na Polinezji Francuskiej. "Nie jest zamieszkała, jednak doskonale nadaje się pod zamieszkanie oraz turystykę. Już w najbliższe wakacje będzie można polecieć do Kabuto - jak widać urzeczywistnianie marzeń to nasza specjalność" - czytamy na facebookowym profilu królestwa. Przedstawicieli królestwa poprosiliśmy o komentarz, ale odmówili go tłumacząc się, że nie zależy im na rozgłosie w polskich mediach.

Od czasu gdy Kabuto powstało zainteresowanie uzyskaniem obywatelstwa jest ogromne. W monarchii nie ma podatków, ale też żadnego socjalu. – Przychodzi więcej wniosków o obywatelstwo, niż jestem w stanie rozpatrzeć. Około 50-60 na godzinę! A aktywność w nocy wzrasta – mówił w rozmowie z WP w 2016 r. Makowski.

  Agencja Gazeta
(Agencja Gazeta)

Obecnie Kabuto ma 7227 obywateli, a na jego terenie obowiązuje kryptowaluta Kabuto Coin. Pełni funkcję oficjalnego środka płatniczego na terenie królestwa.

Zobacz też: Sztuczne wyspy w Dubaju - nowy projekt to czysty luksus.

Podziel się opinią

Share
Slot