Królestwo Kabuto. Kupili wyspę dla obywateli
Niektórzy się śmiali, inni podziwiali, a on robił swoje. W 2016 r. Mieszko Makowski założył pod Radomiem enklawę - Królestwo Kabuto. Teraz dla obywateli kupił wyspę.
Królestwo, które leży 25 km od Radomia należy do mikropaństwa Kabuto. Jego tereny znajdują się obok Kanady, a jak informuje oficjalna strona mikropaństwa, enklawy z ograniczoną suwerennością są na terenie Chorwacji oraz Polski. Całe państwo ma ok. 75 km kw., jest bezwyznaniowe, a językami urzędowymi są polski i angielski.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Enklawa na terenie Polski leży w gminie Wolanów i zajmuje prywatną działkę Mieszka Makowskiego. Została utworzona na terenie RP pod koniec 2016 r. na podstawie prawa międzynarodowego, konwencji z Montevideo z 1933 r. oraz przyjętych przez MSWiA dokumentów.
Latem 2017 r. Mieszko Makowski zapowiadał, że w ciągu kilku miesięcy zakupi wyspę, która przynależeć będzie do królestwa, a jego obywatele będą mogli na niej wypoczywać. Niedowiarków nie brakowało. A on obietnicy dotrzymał. Francuski atol Motu One zajmuje powierzchnię 2,829 km kw., a położony w archipelagu Wysp Towarzystwa na Polinezji Francuskiej. "Nie jest zamieszkała, jednak doskonale nadaje się pod zamieszkanie oraz turystykę. Już w najbliższe wakacje będzie można polecieć do Kabuto - jak widać urzeczywistnianie marzeń to nasza specjalność" - czytamy na facebookowym profilu królestwa. Przedstawicieli królestwa poprosiliśmy o komentarz, ale odmówili go tłumacząc się, że nie zależy im na rozgłosie w polskich mediach.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Od czasu gdy Kabuto powstało zainteresowanie uzyskaniem obywatelstwa jest ogromne. W monarchii nie ma podatków, ale też żadnego socjalu. – Przychodzi więcej wniosków o obywatelstwo, niż jestem w stanie rozpatrzeć. Około 50-60 na godzinę! A aktywność w nocy wzrasta – mówił w rozmowie z WP w 2016 r. Makowski.
Obecnie Kabuto ma 7227 obywateli, a na jego terenie obowiązuje kryptowaluta Kabuto Coin. Pełni funkcję oficjalnego środka płatniczego na terenie królestwa.