Trwa ładowanie...

Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Magiczna atrakcja w stolicy

Od kilku lat w sezonie jesienno-zimowym ogród przy pałacu wilanowskim rozświetla się tysiącami kolorowych lampek. To atrakcja, która na długo zapada w pamięci, a z roku na rok jest coraz piękniejsza.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Magiczna atrakcja w stolicyŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
dicrnq4
dicrnq4

W tym roku Królewski Ogród Światła w Wilanowie powrócił w zupełnie nowej odsłonie. Goście odwiedzający park po zmroku mogą wkroczyć w przestrzeń, w której poczują się jak na królewskim dworze. Rozświetlone pergole, misternie zdobione pawilony, fontanny, róże i drzewka pomarańczowe – wszystko wykreowane jest za pomocą światła. Ulubiona zimowa wystawa warszawiaków i turystów będzie czynna do 25 lutego 2018 r.

Nowa koncepcja świetlnej oprawy ogrodu wilanowskiego jest elegancka, wyrafinowana i nawiązuje do piękna architektury oraz historii pałacu. Każdy element i detal ekspozycji odwołuje się do źródeł ikonograficznych, herbu Jana III Sobieskiego oraz symboliki pałacu. Na dziedzińcu gości wita strzeżona przez orły rozświetlona pergola. W ogrodzie północnym zwiedzający wchodzą w aleję obsadzoną pnączami oraz zobaczyć mogą XVII-wieczną altanę. Stamtąd przechodzą do rozświetlonego kandelabrami tarasu górnego, gdzie zobaczyć mogą świetlne herby Jana III Sobieskiego oraz misternie zdobione pawilony. Po środku tej części ogrodu światłem rozkwitają też drzewka pomarańczowe – podobne do tych, które rosły w królewskiej oranżerii.

Dla gości przygotowano również pięknie zdobioną świetlistą ramę, aby mogli w niej zrobić sobie zdjęcie na tle pałacu. Tak jak w latach ubiegłych w weekendy nie zabraknie także mappingów, czyli trójwymiarowych pokazów wyświetlanych na fasadzie pałacu, łączących światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają.

Królewski Ogród Światła czynny jest w godz. 16 - 21. Mappingi odbywają się we wszystkie soboty i niedziele (poza 24, 25, 31 grudnia) o godz. 17.30, 18.30, 19.30 i 20.30. W tygodniu bilety kosztują 10 zł (zwykły) i 5 zł (ulgowy), w weekend cena wzrasta o 100 proc. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo.

dicrnq4

Źródło: POT

Zobacz Wilanów nieznany:

dicrnq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dicrnq4