Trwa ładowanie...

Kwarantanna nie była dla nich przeszkodą. Chcieli lecieć za granicę

Kwarantanna nie wszystkich powstrzymuje od wychodzenia z domu. W poniedziałek, 18 października na katowickim lotnisku pojawiło się pięć osób, które - mimo ograniczeń nałożonych przez sanepid - chciały wylecieć z Polski.

Kwarantanna nie była dla nich przeszkodą. Chcieli lecieć za granicęKwarantanna nie była dla nich przeszkodą. Chcieli lecieć za granicęŹródło: Adobe Stock, fot: Marek SLUSARCZYK
dmw9eyq
dmw9eyq

Jak poinformował chorąży sztabowy Szymon Mościcki ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, sprawa wyszła na jaw podczas kontroli granicznej podróżnych wybierających się do Wielkiej Brytanii, Egiptu i na Ukrainę. Okazało się, że dwoje obywateli Ukrainy oraz troje obywateli Polski (w tym jedna dwoje dzieci) w ogóle nie powinno znaleźć się na lotnisku. Na wszystkie te osoby sanepid nałożył wcześniej 10-dniową kwarantannę.

Na podstawie kodeksu wykroczeń obywatele Ukrainy oraz jedna Polka zostali ukarani mandatami w wysokości od 100 zł do 300 zł. Z kolei opiekun prawny dzieci - w związku z niedopełnieniem obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania przez nie na kwarantannie - został ukarany dwoma mandatami. Każdy z nich miał wysokość 500 zł.

dmw9eyq

Kwarantanna ich zatrzymała. Podróż skończyła się na lotnisku

Co więcej, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania komendy miejskie policji. Ponadto, na podstawie decyzji kapitanów statków powietrznych, żadna z tych osób nie została wpuszczona na pokład samolotu.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Samolot utknął pod wiaduktem. Niecodzienne nagranie z Delhi

dmw9eyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmw9eyq