Trwa ładowanie...
d1rfn8n
malta

Lazurowe Okno może powrócić na Maltę. Zaprezentowano projekt

W sieci pojawił się projekt nowego Lazurowe Okna. Gdyby go zrealizowano, konstrukcja o nazwie "Serce Malty" miałaby powierzchnię ponad 5 tys. m kw. i wyglądałby naprawdę imponująco. Przedstawiamy wizualizację, za którą stoi rosyjski architekt.
Share
Lazurowe Okno runęło do morza w 2017 roku
Lazurowe Okno runęło do morza w 2017 roku Źródło: 123RF
d1rfn8n

Lazurowe Okno przez długi czas było jednym z symboli Malty. Niestety, w 2017 r. most skalny na wyspie Gozo runął do morza. Niedawno pojawił się pomysł, aby odbudować ten charakterystyczny obiekt z zatoki Dwejra w celu przywrócenia maltańskiej wyspie jej utraconej perełki. Jednak tym razem Azure Window miałby zachwycać nowoczesnością.

   Wizualizacja / Svetozar Andreev
Źródło: Wizualizacja / Svetozar Andreev

Koncepcję nowego łuku skalnego stworzył rosyjski architekt Svetozar Andriejew. Miałby stanąć dokładnie w tym samym miejscu, co Lazurowe Okno. Według planu ma to być pięciopiętrowe centrum kulturalno-muzealne wykonane ze specjalnej, odbijającej światło stali. Obiekt zajmowałby aż 5 tys. m kw., a w środku znajdowałyby się lokale wystawowe.

d1rfn8n

Jedno jest pewne - projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród turystów i mieszkańców. Na razie jednak nie wiadomo nic więcej na temat ewentualnej daty jego powstania.

Źródło: Fly4free.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rfn8n

Podziel się opinią

Share
d1rfn8n
d1rfn8n