Trwa ładowanie...
d1otpik

Linie lotnicze pomogły spełnić marzenia. 6-latek zasiadł za sterami samolotu

Etihad Airways, druga co do wielkości linia lotnicza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dała małemu Adamowi szansę poprowadzenia największego na świecie samolotu pasażerskiego - Airbusa A380. Dla chłopca to nie był pierwszy raz w kokpicie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Mohammad Amer został zaproszony przez Etihad Airways do symulatora lotów, by zgłębiać tajniki awiacji
Adam Mohammad Amer został zaproszony przez Etihad Airways do symulatora lotów, by zgłębiać tajniki awiacji (Youtube.com, Fot: Etihad Airlines)
d1otpik

Wideo z małym fanem awiacji, którego ekipa Etihad Airways zaprosiła do kokpitu w czasie lotu z Maroka do Abu Dhabi, z miejsca stało się wiralem. Film zarejestrowany przez kapitana Samuela Yakhlefa w krótkim czasie obejrzało ponad 140 tys. osób.

Youtube.com
Podziel się

Trzeba przyznać, że specjaliści od PR-u Etihad Airways wiedzą, jak dobrze zadbać o pozytywny wizerunek firmy. Kilka tygodni później linie lotnicze postanowiły ponownie uszczęśćliwić 6-latka. Umożliwiły chłopcu zostanie pilotem na jeden dzień.

Youtube.com
Podziel się

Adam Mohammad Amer otrzymał swój mundur pilota i został zaproszony do symulatora lotów, by w towarzystwie doświadczonego kapitana zgłębiać tajniki awiacji. Chłopiec w kokpicie czuł się jak ryba w wodzie i bez większych problemów, choć z pomocą starszego "kolegi", poprowadził Airbusa A380 od startu do lądowania.

Kapitan Majed Al Marzouqi, wiceprezes ds. operacji lotniczych Etihad, był pod wrażeniem zdolności dzieciaka. - Widząc entuzjazm Adama, przypomniało mi się, jak sam w dzieciństwie marzyłem, by zostać pilotem - mówił. - Adam wykazuje niezwykły intelekt i wiedzę, uczył się skomplikowanych procedur operacyjnych z filmów w serwisie YouTube. Mam nadzieję, że poprowadzenie samolotu go ucieszyło i zachęci do rozwijania pasji, gdy dorośnie.

d1otpik

Zobacz też: Kłopoty z bagażem w podrózy? Sprawdź, co robić

d1otpik

Podziel się opinią

Share

d1otpik

d1otpik