Trwa ładowanie...
d4e8l58

Lot z "duchami". Puste samoloty w eterze

Ani jednego pasażera na pokładzie a samolot opuścił lotnisko Heathrow i zrealizował planowany, rejsowy lot do Cardiff w Walii. I to sześć razy w tygodniu. Tam i z powrotem. Czy takie loty opłacają się przewoźnikom i dlaczego ich nie odwołają?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z lotniska Heathrow startują samoloty bez ani jednego pasażera na pokładzie
Z lotniska Heathrow startują samoloty bez ani jednego pasażera na pokładzie (Shutterstock.com)
d4e8l58

Jak czytamy na stronie internetowej jalopnik.com – tego typu "puste przebiegi" wynikają z ograniczonej liczby pasów startowych na lotnisku i dużej konkurencji wśród przewoźników.
Lotnisko Heathrow choć jest najbardziej na świecie zatłoczonym portem lotniczym, dysponuje tylko dwoma pasami startowymi. A to oznacza, że linie lotnicze mogą lądować i startować w określonym czasie.

Shutterstock.com

I choć oczywiście przewoźnicy mogą wymieniać się i sprzedawać swoje "okienka przelotowe" z innymi liniami (i tak rzeczywiście się dzieje) to jednak starają się pilnować, aby wylatać w 80 proc. swój plan.

Z czego to wynika? Gdy przeloty będą mniejsze niż ustalone 80 proc., wówczas Heathrow przekazuje "okienko przelotowe" przewoźnikowi z listy oczekujących. Nie chcąc tracić atrakcyjnych terminów linie lotnicze decydują się dopłacić i wypuścić w trasę samolot jedynie z pilotami na pokładzie.

Shutterstock.com

Z ciekawostek warto odnotować fakt, że Oman Air kupiło nocny czas przelotu za 75 mln dolarów, czyli ponad 277 mln zł.

d4e8l58

Źródło: jalopnik.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tajemnica powstania Stonehenge

d4e8l58

Podziel się opinią

Share

d4e8l58

d4e8l58