Trwa ładowanie...

Lotnisko Chopina Warszawa Okęcie. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Chopina Warszawa Okęcie jest bardzo dobrze skomunikowane. Z terenu obiektu na niedalekie lotnisko w Modlinie dostaniemy się zarówno pociągiem, jak i autobusem miejskim. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Chopina Warszawa Okęcie. Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: Shutterstock.com
d37e7yn
d37e7yn

Lotnisko Chopina Warszawa Okęcie – z lotniska do centrum taksówką

Z lotniska Warszawa Okęcie w dzielnicy Włochy do ścisłego centrum stolicy jest mniej więcej 8 km w kierunku północno-wschodnim. Za przejechanie tej trasy taksówką w taryfie dziennej zapłacimy około 40 zł. Postój znajduje się bezpośrednio po wyjściu z hali przylotów terminalu.

Należy bezwzględnie korzystać z usług pojazdów kierowców zrzeszonych w legalnych korporacjach (na terenie obiektu działają takie 3 firmy). Szczegółowe cenniki za km oraz poszczególne taryfy zawsze umieszczone są na szybach taksówek. Zdarza się niestety, że nieświadomi turyści, zwłaszcza zza granicy, padają ofiarą oszustów, wyłudzających za kurs z lotniska Okęcie do centrum Warszawy nawet 150 zł.

Dzięki staraniom Urzędu Lotnictwa w 2016 roku granice administracyjne lotniska Warszawa Okęcie znacznie rozszerzono aż do okolic ulicy Bennetta. Dzięki temu nawet tereny wszystkich lotniskowych parkingów oraz dróg podlegają ścisłej kontroli Służby Ochrony Lotniska. Mandaty za proponowanie podróżnym usług transportowych dla niezrzeszonych użytkowników bądź właścicieli pojazdów są dość wysokie.

Lotnisko Chopina Warszawa Okęcie – z lotniska do centrum autobusem

Do lotniska Warszawa Okęcie bezproblemowo docierają autobusy komunikacji miejskiej 5 linii. Przykładowo trasę do centrum miasta z lotniska Chopina pokonują następujące linie autobusowe:

  • Linia 148 kursuje pomiędzy lotniskiem Warszawa Okęcie a Ursynowem oraz Pragą (do 70 min jazdy) pomiędzy 4.34 a 22.35.
  • Linia 175 kursuje pomiędzy lotniskiem Warszawa Okęcie a Centrum – Dworcem Centralnym (około 26 min jazdy) – Krakowskim Przedmieściem – Placem Piłsudskiego (37 min jazdy) pomiędzy 4.27 a 22.58.
  • Linia 188 kursuje pomiędzy lotniskiem Warszawa Okęcie a Centrum – Pragą Południe – Aleją Stanów Zjednoczonych – Makowską (do 45 min jazdy) pomiędzy 4.47 a 23.18.
  • Linia 331 kursuje pomiędzy lotniskiem Warszawa Okęcie a Metrem Wilanowska (do 25 min jazdy) pomiędzy 6.13 a 17.54.
  • Linia nocna z lotniska Chopina N32 kursuje pomiędzy lotniskiem warszawa Okęcie a stołecznym Dworcem Centralnym pomiędzy 23.15 a 4.49.
d37e7yn

Lotnisko Chopina Warszawa Okęcie – z lotniska do centrum pociągiem

Od czerwca 2012 roku osoby podróżujące na lotnisko Warszawa Okęcie mają dodatkową, niezwykle wygodną opcję przemieszczania się do centrum miasta. Uruchomiono wówczas bowiem podziemną stację kolejową, owoc 230-mln kontraktu zawartego 2009 roku.

Lotnisko im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie (WAW) obsługują:

  • Szybka Kolej Miejska. Linie S2 i S3 kursują przez całą Warszawę do Sulejówka Miłosnej (S2) oraz Legionowa (S3).
  • Koleje Mazowieckie. Istnieje tutaj ciekawe rozwiązanie – bilet lotniskowy, czyli uprawniający do przejazdu pociągiem i pojazdami komunikacji miejskiej za 19 zł.

Przystanek kolejowy na terenie lotniska Warszawa Okęcie usytuowany jest w pierwszej strefie biletowej. Bilety można kupić w terminalu w Punkcie Obsługi Pasażerów, przed wejściem na stację kolejową, w automatach w pociągach.

d37e7yn

Za bilet 20-min zapłacimy 3,40 zł i 1,70 zł, bilet jednorazowy przesiadkowy na 75 min kosztuje 4,40 zł i 2,20 zł, natomiast cena biletu jednorazowego przesiadkowego na 90 min to 7,00 zł i 3,50 zł. Istnieją również bilety grupowe jednorazowe przesiadkowe na 75 min dla 10 osób za 22 zł.

d37e7yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37e7yn