Trwa ładowanie...
d2lbjuj

Lotnisko Hanower (Hannover Airport)

Największe atrakcje
Lotnisko Hanower (Hannover Airport)
Kraj
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Lotnisko Hanower należy do najważniejszych lotnisk Niemiec. Rokrocznie korzysta z niego coraz więcej podróżnych. W 2010 roku obsłużyło 5 016 888 pasażerów. Port lotniczy położony jest zaledwie 10 km na północny zachód od stolicy Dolnej Saksonii, dlatego łatwo zorganizować transfer z lotniska Hanower do centrum.

Lotnisko Hanower – udogodnienia

Oczekiwanie na lot z Lotniska Hanower może się okazać bardzo przyjemne, jeśli zechcemy skorzystać z dostępnych dla podróżnych udogodnień. Podróżowanie z dzieckiem na Lotnisku Hanower nie jest bynajmniej uciążliwe, ponieważ znajdziemy tu plac zabaw, a każda mama będzie mogła w komfortowych warunkach przewinąć swoją pociechę, dzięki specjalne w tym celu wydzielonemu pomieszczeniu. Na Lotnisku Hanower możemy też zjeść ciepły posiłek i napić się kawy, skorzystać z Wi-Fi. Co ciekawe zajdziemy tu również kącik do spokojnej modlitwy w lotniskowym kościele.

Tuż obok lotniska można również zaparkować samochód zarówno w strefie krótko-, jak i długookresowej. Jeśli z jakichś powodów nie możemy dolecieć tego samego dnia do oczekiwanego miejsca destynacji, można skorzystać z noclegu w lotniskowym hotelu.

Lotnisko Hanower – transfer

Istnieje co najmniej kilka sposobów na szybki transfer z lotniska do centrum Hanoweru. Port lotniczy jest bardzo dobrze skomunikowany z miastem. Specjalna linia kolejowa kursuje między lotniskiem i główną stacją kolejowej, tę samą trasę obsługuje również komunikacja miejska: autobusy i tramwaje. Jeśli szukamy wygodnego transferu, możemy wynająć taksówkę albo wypożyczyć samochód. Wszystko bezpośrednio na Lotnisku Hanower.

Lotnisko Hanower – miasta w pobliżu

Dolna Saksonia to region obfitujący w zabytki, atrakcje turystyczne i piękne krajobrazy. Turyści cenią ją także za nieco spokojniejszą atmosferą niż w innych regionach Niemiec, warto więc wybrać się na krótką wycieczkę krajoznawczą podczas pobytu w Hanowerze. Bardzo blisko lotniska leżą takie miasta jak Langenhagen i Garbsen, w których możemy podziwiać charakterystyczne dla Niemiec zamki i przepiękne krajobrazy, np. w Parku Miejskie w Grabsen albo w parku Strandbad Silbersee w Langenhagen.

Jak dolecieć z Polsko do Lotniska Hanower

Z Polski do Hanoweru bez przesiadki możemy dolecieć z Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Gdańska i Lublina. Bilety lotnicze kosztują od ok. 800 do 1200 zł, ale warto szukać promocji, ponieważ zdarzają się również loty za 600 zł

Lotnisko Hanower (Hannover Airport)
Czas lotu / jazdy samochodem

3 h 15 min/7 h 30 min

Strefa czasowa

CEST

Waluta

euro (EUR)

Przykładowe ceny

– bilet na pociąg 3 EUR
– bilet autobusowy 2 EUR
– taksówka do centrum Hanoweru 25 EUR
– 30 minut postoju na parkingu 2 EUR
– godzina postoju na parkingu 4 EUR

Godziny otwarcia

Lotnisko otwarte całodobowo

Orientacyjna odległość

825 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lbjuj
d2lbjuj
d2lbjuj