ycipk-ujm8rh
ycipk-ujm8rh

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie - Aeroporto Humberto Delgado - LIS - Największe atrakcje

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie jest największym lotniskiem w Portugalii. Pixabay.com
Podziel się

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie to położony 7 km od centrum miasta obiekt, który według statystyk obsłużył w 2015 roku ok 20 tys. podróżnych. Jest to bez wątpienia największe lotnisko w Portugalii, z którego można dolecieć w wiele miejsc Europy i reszty świata. Do maja 2016 roku lotnisko nosiło jeszcze nazwę Port lotniczy Lizbona-Portela.

ycipk-ujm8rh

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie – pobliskie miasta

Do lotniska w Lizbonie z łatwością można dostać się nie tylko z centrum Lizbony, ale także z innych miejscowości leżących w jej podregionach, np. Loures – od centrum tego miasta do lotniska w Lizbonie dzieli ok. 12 km, które można przejechać w ok. 15 minut samochodem – czy Amadora, która leży ok. 10 km od lotniska. Z łatwością można dostać się do lotniska z miejscowości Montijo, leżącej ok. 20 km na wschód od Lizbony przez ogromny Most Vasco da Gamy, który biegnie na wskroś ujścia rzeki Tag.

Transfer do centrum Lizbony jest bardzo prosty, bezpośrednio z lotniska możemy wsiąść do metra.

Lotnisko Humberto Delgado – loty z Polski

Do lotniska w Lizbonie można dolecieć z Lotniska Chopina w Warszawie. Lot bezpośredni trwa ok. 4 godziny i jest realizowany przez linię Wizz Air, może kosztować nawet ok. 600 zł w obie strony.

ycipk-ujm8rh

Równie dobrym, ale znacznie droższym połączeniem (ok 1 tys. w obie strony) jest lot z przesiadką przez Genewę, który trwa ok. 8 godzin. Sam lot również zajmuje 4 godziny, ale na lotnisku w Genewie należy poczekać ok. 3 godzin. Inne, jeszcze droższe połączenia oferuje Lufthansa (ok 2 tys. zł w obie strony); te również są lotami z przesiadką w różnych europejskich miastach.

Ponadto do Lotniska Humberto Delgado można dolecieć z Portu Lotniczego Kraków-Balice, z Portu Lotniczego Wrocław-Starachowice oraz z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Realizowane są tam jedynie połączenia z przesiadką, najczęściej liniami Lufthansy i TAP Portugal, które kosztują od 1 tys. zł w górę w obie strony i trwają najmniej ok. 6 godzin.

Lotnisko Humberto Delgado – kierunki zagraniczne

Z lizbońskiego lotniska można dostać się także do innych europejskich państw, np. Francji, Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Niemiec. Prócz tego z tego lotniska dolecimy również do Dubaju, Kairu, Tunezji, Turcji, a nawet do Stanów Zjednoczonych (lotnisko w Filadelfii, lot sezonowy).

Lotnisko Humberto Delgado – linie lotnicze

ycipk-ujm8rh

Największe linie lotnicze obsługiwane przez Lotnisko Humberto Delgado to: TAP Portugal, Ryanair, Easy Jet. Są to głównie linie europejskie, którymi można dostać się do Polski, Francji, Holandii, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i innych państw Europy.

Do lotniska w Lizbonie docierają również samoloty z linii US Airways, które łączą Europę ze Stanami Zjednoczonymi, a także linia Emirates, która łączy Lizbonę z Dubajem. Lotnisko Humberto Delgado obsługuje również polskie linie lotnicze, czyli LOT, które docierają do Lotniska Chopina w Warszawie.

Czas lotu / jazdy samochodem

czas lotu: ok. 4 godzin, czas jazdy samochodem: ok. 30 godzin

Strefa czasowa

UTC+00:00

Waluta

Euro (EUR)

Kraj
Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

3 000 km

ycipk-ujm8rh
ycipk-ujm8rh
ycipk-ujm8rh