Trwa ładowanie...
dmijfj8

Lotnisko Kowno (KUN). Jak dotrzeć do centrum miasta?

Lotnisko Kowno działa od 1988 roku, jest drugim pod względem wielkości lotniskiem Litwy – zaraz za lotniskiem Wilno. Rocznie obsługuje ponad 700 tysięcy pasażerów. Wśród przewoźników obsługujących lotnisko znajduje się Ryanair i Wizz Air. Port lotniczy Kowno znajduje się na północny wschód od centrum miasta. Jak dotrzeć do centrum miasta?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Port lotniczy Kowno to drugie co do wielkości litewskie lotnisko
Port lotniczy Kowno to drugie co do wielkości litewskie lotnisko (Domena publiczna, Fot: Grobuonis)
dmijfj8

Port lotniczy Kowno (KUN) – transfer do centrum samochodem

Do lotniska Kowno prowadzi z centrum droga A6/E262, którą można dojechać do autostrady A1, która prowadzi do Wilna, oraz drogi E67, która biegnie od Pragi, przez Polskę i Litwę, a następnie prowadzi dalej na północny wschód do Tallina w Estonii.

W porcie lotniczym Kowno można znaleźć parking krótkoterminowy P2, na których koszt pozostawienia samochodu na godzinę wynosi 1,5 euro, a na 24 godziny – 14 euro. Parkingi P1 i P3 działają jako parkingi długoterminowe: cena za dobę na P1 wynosi 9 euro, za tydzień 63 euro; na P3 dzień kosztuje 7 euro, tydzień 49 euro. Na lotnisku Kowno można wynająć samochód (m.in. Avis, Budget, Hertz, Europcar, Ollex).

dmijfj8

Postoje taksówek na lotnisku Kowno znajdują się przy terminalu, koszt transferu do centrum to około 15 euro.

Port lotniczy Kowno (KUN) – transfer do centrum autobusem

Z lotniska Kowno do centrum miasta dojeżdża autobus miejski numer 29 (linia ekspresowa to 29E), który kieruje się do przystanku końcowego przy stacji kolejowej. Jednorazowy bilet autobusowy z portu lotniczego Kowno do centrum kosztuje 1 euro.

Port lotniczy Kowno (KUN) – autobusy do innych miast

Z lotniska Kowno kursują autobusy ekspresowe do Wilna, Kłajpedy, Rygi i Mińska, których kursy są skoordynowane z lotami linii Ryanair. Autobusy odjeżdżają spod samego terminalu:

  • w Wilnie zatrzymują się przy Hotelu Panorama;
  • w Kłajpedzie zatrzymują się przy centrum handlowym Akropolis;
  • autobusy FlyBus do Rygi zatrzymują się też w litewskim Poniewieżu i łotewskim mieście Bauska, a w samej Rydze stają na Esplanade, dworcu autobusowym w centrum; mogą też dowieźć pasażerów na port lotniczy Ryga;
  • autobusy ekspresowe do Mińska odjeżdżają 2–3 razy dziennie i zatrzymują się w przy stacji metra „Instytucie kultury”; kursują też autobusy Ecolines, które poruszają się między dworcem autobusowym w Kownie, lotniskiem Kowno, a dworcem głównym w Mińsku, trasę przejeżdżają w 5,5 godziny, a koszt trasy wynosi 17 euro.

Adres portu lotniczego Kowno:

Oro uosto g. 4, Karmėlava
54460, Kowno
Litwa

dmijfj8

Podziel się opinią

Share
dmijfj8
dmijfj8