Trwa ładowanie...
d3w6vpk

Lotnisko Liverpool-John Lennon - LPL

Największe atrakcje
Lotnisko Liverpool-John Lennon - LPL
Kraj
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Lotnisko w Liverpoolu położone jest 12 km na południowy wschód od centrum Liverpoolu w dzielnicy Speke, tuż przy rzece Mersey. Zostało nazwane imieniem jednego z członków zespołu The Beatles w 20. rocznicę jego morderstwa, stąd też na suficie dworcowej hali wymalowany został cytat ze słynnej piosenki Imagine "Above us, only sky". Lotnisko w Liverpoolu obsługuje głównie ruch czarterowy i tanie linie lotnicze. Z roku na rok ma coraz więcej pasażerów.

Lotnisko Liverpool-John Lennon – pobliskie miasta

Transfer do centrum z lotniska Liverpool-John Lennon jest dobrze zorganizowany, a w centrum w wiele miejsc dotrzemy pieszo.

Do lotniska w Liverpoolu można szybko dostać się z pobliskich miast przemysłowych: Widnes i Runcorn, które są położone po jego wschodniej stronie w odległości ok. 11 km. Większym miastem, leżącym w pobliżu lotniska w Liverpoolu, jest Warrington, które znajduje się na północnym wschodzie w odległości ok. 20 km. Po zachodniej stronie lotniska, tuż obok Liverpoolu, znajduje się miasto portowe o nazwie Brikenhead, które również dzieli 20 km.

Lotnisko Liverpool-John Lennon – loty z Polski

Zaskakujące może wydawać się to, że lotnisko w Liverpoolu obsługuje nie tylko bezpośrednie loty z Warszawy, ale także ze Szczecina, Poznania, Katowic, Gdańska, Krakowa. Nie we wszystkich miastach jednak loty odbywają się często, np. z Lotniska Chopina w Warszawie do Liverpoolu dostaniemy się obecnie w soboty, a do października możemy także latać we wtorki i czwartki.

Z Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku dostaniemy się do Liverpoolu bardzo łatwo i szybko: lot trwa ok. 2 godzin, a połączenia realizuje się linią Wizz Air średnio co dwa dni w godzinach późnowieczornych, dlatego też Liverpool może być doskonałym miejscem na weekendowy wypad.

Z Lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie obecnie dostaniemy się do Liverpoolu we wszystkie dni tygodnia oprócz sobót, śród i wtorków, a lot trwa również ok. 2 godzin. Bilety w obie strony zazwyczaj kosztują powyżej 1 tys. zł, ale można trafić także na okazje, w których za bilety w obie strony zapłacimy poniżej tej kwoty.

Lotnisko Liverpool-John Lennon – kierunki zagraniczne

Lotnisko Liverpool-John Lennon obsługuje przede wszystkim loty do różnych miejsc w Europie. Możemy dolecieć np. do Czech, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji czy Włoch. Ponadto samoloty z liverpoolskiego lotniska odlatują również na Wyspy Kanaryjskie, co jest dobrą wiadomością dla osób lubiących spędzać urlopy w ciepłych krajach (Gran Canaria, Teneryfa).

Lotnisko Liverpool-John Lennon – linie lotnicze

Lotnisko w Liverpoolu obsługuje przede wszystkim linię Ryanair, której samoloty latają do Polski, Szwajcarii, Portugalii, Hiszpanii, Francji, a także na Wyspy Kanaryjskie. Drugą największą linią lotniczą, którą obsługuje lotnisko w Liverpoolu, jest Easy Jet, której samoloty pojawiają się na lotniskach w tych samych państwach, również w Niemczech. Pozostałymi liniami są: WizzAir, który lata głównie do Polski i do Węgier, Flybe, który lata na Wyspę Man, również Czech Airlines oraz Blue Air.

Lotnisko Liverpool-John Lennon - LPL
Czas lotu / jazdy samochodem

czas lotu: ok. 2 godz 30 min, czas jazdy samochodem: ok. 19 godz

Strefa czasowa

UTC +0

Waluta

Funt Brytyjski (GBP), 1 GBP = ok. 5 PLN

Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

2 000 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w6vpk
d3w6vpk
d3w6vpk