WP

Lotnisko Malmö – transfer z lotniska do miasta

Lotnisko w Malmö jest jednym z największych lotnisk Szwecji i leży niedaleko od Danii. W Malmö, największym mieście Skanii, zobaczmy piękny zamek Malmohus i wjedźmy na taras widokowy budynku Turning Torso.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko Malmö leży w malowniczym regionie Skanii
Lotnisko Malmö leży w malowniczym regionie Skanii (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Fot: Hakan Dahlstrom,Hakan Dahlstrom (CC BY 2.0))
WP

Lotnisko Malmö – położenie

Lotnisko w Malmö jest położone 30 km na wschód od miasta Malmö w Skanii. Na sprawne dotarcie do centrum pozwolą nam na przykład samochód albo taksówka. Zlokalizowane na zachodzie miasta dzielnice mają bliżej do lotniska w Kopenhadze.

Na drugim brzegu cieśniny Öresund, w odległości 30 kilometrów, położona jest Kopenhaga, czyli słynna stolica Danii.

WP

Lotnisko Malmö – transfer autobusem do miasta

Wygodną i sprawdzoną formą transportu do centrum Malmö jest autobus. Rekomendujemy sieć Flygbussarna oraz Grahundbus. Ich zaletą jest duży komfort jazdy oraz regularne kursy co około poł godziny. Podróż trwa także około 30 minut, więc nie będziemy jechać długo. Kurs autobusem z lotniska do Malmö wyniesie około 170 koron, a bilet zarezerwujemy przez internet. Warto dokonać takiej rezerwacji, aby uniknąć kolejki przed autobusem i dostać odpowiadające nam miejsce.

Co ciekawe busy są zsynchronizowane z przylotami samolotów - odjeżdżają co pół godziny, więc spokojnie zdążymy wysiąść z samolotu i odebrać bagaż. Warto zwrócić uwagę na czas przylotu do Malmö, gdyż autobusy nie kursują całą dobę, ostatni odjeżdża po 23.

WP

Lotnisko Malmö – transfer samochodem i taksówką

Jeśli do centrum Malmö chcemy jechać samochodem, pomogą nam w tym dobrze oznakowane trasy i wskazówki. Wybierzemy drogę 108 lub autostradę E65. Droga E65 biegnie przez most nad cieśniną Öresund, który łączy Szwecję z Danią. Blisko znajduje się także autostrada E6, łącząca Malmö z innymi miastami i częściami kraju.

Na lotnisku Malmö złapiemy taksówkę, która wyniesie nas nieco drożej, bo około 400 szwedzkich koron, ale będziemy mieć większy komfort jazdy i podjedzimy pod same drzwi hotelu lub innego celu podróży.

Lotnisko Malmö – infrastruktura

WP

Na lotnisku Malmö znajdują się bardzo dobre parkingi. Za godzinę postoju zapłacimy tylko kilkanaście do dwudziestu koron. Zaś za parking dobowy około 180 koron/doba.

Jak na każdym większym lotnisku – na lotnisku Malmö funkcjonują sklepy, restauracje, parkingi, punkty informacyjne, przystanki. Niestety dość wysokie ceny nieco odstraszają turystów. Bywalcy lotniska w Malmö narzekają nieco na brak chodników do niektórych terminali, a także ich brak przy drogach dojazdowych. Jednak lotnisko doskonale komunikuje turystów z malowniczą Skanią.

Polub WP Turystyka
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP