Trwa ładowanie...
dkht7r6

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH)

Największe atrakcje
Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH)
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Tomasz Sienicki

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup leży ok. 8 kilometrów od centrum Kopenhagi, posiada trzy terminale, między którymi można przemieszczać się bezpłatnym autobusem.

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – informacje ogólne

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup jest głównym lotniskiem międzynarodowym dla Kopenhagi, Zelandii, regionu Øresund i dużej części Szwecji. To największy port lotniczy krajów nordyckich i jeden z najstarszych w Europie. W 2016 roku port lotniczy Kastrup obsłużył 29 milionów pasażerów, a ląduje na nim około 60 linii lotniczych.

Kopenhaga-Kastrup znajduje się 8 km na południowy wschód od centrum Kopenhagi i 25 km od centrum Malmö, do którego prowadzi most nad Sundem. Kopenhagę obsługuje też port lotniczy Malmö-Sturup.

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – loty z Polski

Lot bezpośredni z Warszawy (lotnisko Chopina) do Kopenhagi trwa około 1,5 godziny, a przelot w dwie strony możne kosztować 600–1000 złotych. Bezpośrednio do Kopenhagi można też dolecieć z Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Tanie linie lotnicze jak Ryanair i Wizz Air, nie kursują na lotnisko Kastrup z Polski.

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – loty zagraniczne

Liniami Wizz Air można dolecieć do Kopenhagi z lotnisk Skopje i Sofia, Ryanair kursuje z portów lotniczych w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także z Belgii (Bruksela-Charleroi), Węgier (Budapest Liszt Ferenc), Chorwacji (Zadar), Grecji (Saloniki-Macedonia), Litwy (Kowno), Niemczech (Kolonia/Bonn), Portugalii (Porto) i Irlandii (Dublin).

Z portu lotniczego Kopenhaga-Kastrup można też dolecieć do Stanów Zjednoczonych, Holandii, Francji, Szwajcarii, Egiptu, Rosji, Austrii, Czech, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin, Iraku, Libanu, Izraela, na Islandię, Słowenię czy Łotwę.

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – komunikacja

W obrębie lotniska kursuje darmowy autobus, którym można przemieszczać się między terminalami. Transfer z portu lotniczego Kopenhaga-Kastrup do centrum możliwy jest koleją, metrem, autobusem albo autostradą.

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH) – pobliskie miasta

Z portu lotniczego Kopenhaga-Kastrup można udać się na wschód, gdzie po przekroczeniu mostu nad Sundem wjedziemy na teren Szwecji, do Malmö, które znajduje się w odległości około 30 kilometrów.

Po przejechaniu około 40 kilometrów na zachód od lotniska trafimy do Rosklide, gdzie znajduje się katedra należąca do listy UNESCO, a także pałac i liczne muzea. Około 50 kilometrów na północ od Kopenhagi znajduje się miasto Helsingør, w którym stoi zamek Kronborg (na liście UNESCO).

Udając się na nieco dłuższą wycieczkę, 130 kilometrów od Kopenhagi, możemy podziwiać niezwykłą atrakcję krajobrazową Danii – klif Møns Klint. Warto też wiedzieć, że ok. 260 kilometrów od Kopenhagi, w Billund, znajduje się największy na świecie Legoland.

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH)
Czas lotu / jazdy samochodem

1 h 30 min / 11 h

Strefa czasowa

UTC +1 / UTC +2

Waluta

korona duńska (DKK) = ok. 0,56 PLN

Orientacyjna odległość

1 000 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkht7r6
dkht7r6
dkht7r6