Trwa ładowanie...
dj5b4rc

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo - DME

Największe atrakcje
Lotnisko Moskwa-Domodiedowo - DME
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo to jedno z trzech głównych lotnisk w stolicy Rosji, które jest położone na terenie Domodiedowa w obwodzie moskiewskim. Znajduje się w odległości 42 km na południowy wschód od Moskwy.

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo – ważne informacje

To największe lotnisko w Rosji, w 2013 roku skorzystało z niego ok. 30 mln pasażerów. W 2011 roku na tym moskiewskim lotnisku doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło ok. 36 osób. Lotnisko Moskwa-Domodiedowo obsługuje przede wszystkim loty rejsowe oraz czartery do wielu różnych państw na świecie. Lotnisko Domodiedowo oficjalnie zostało otwarte w 1965 roku.

Transfer z lotniska do Moskwy to głównie taksówki, pociągi specjalne oraz autobusy.

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo – pobliskie miasta

Dookoła lotniska Domodiedowo znajduje się mnóstwo miejscowości – zarówno mniejszych miast, jak i wsi z obwodu moskiewskiego. Trudno jednak jest znaleźć inne większe miasto obwodowe, które leży w pobliżu tego lotniska. Na przykład Woroneż, miasto obwodowe leżące na południe od Domodiedowa, znajduje się w odległości ok. 400 km od lotniska, a Jarosław, miasto obwodowe leżące na północ od lotniska, znajduje się w odległości ok. 300 km od Moskwy.

Widać zatem wyraźnie, że dojazd samochodem z mniejszych miejscowości i innych miast do tego lotniska trwa bardzo długo, a biorąc pod uwagę infrastrukturę drogową Rosji, możemy stwierdzić, że może być utrudniony. Dlatego też takie obwodowe miasta mają swoje mniejsze lotniska, z których można w krótkim czasie dostać się samolotem do Moskwy.

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo – loty z Polski

Do tego moskiewskiego lotniska dostaniemy się przede wszystkim z Lotniska Chopina w Warszawie, ale niestety nie lotem bezpośrednim. Bilet w obie strony kosztuje ok. 1 tys. zł w górę, a czas trwania lotu razem z przesiadką może wynosić ok. 5 godzin.

Najkorzystniej jest wybrać się najpierw do Mińska, do Białorusi, a potem stamtąd wyruszyć do Rosji. Sam lot nie trwa długo – zaledwie 2 godziny łącznie. Bilet w dwie strony kosztuje ok. 1100 zł.

Z lotnisk w innych polskich miastach na lotnisko w Domodiewie trzeba lecieć z przesiadką w Niemczech. Ceny wahają się już w granicach 2 tys. zł w obie strony, a podróż może trwać nawet 12 godzin.

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo – kierunki zagraniczne

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo obsługuje loty do ponad 50 krajów, głównie azjatyckich i europejskich. Do tego lotniska dostaniemy się z Niemiec, Grecji, Bułgarii, Kirgistanu, Indii, Malty, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Białorusi.

Samoloty z tego lotniska lecą również do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu, Japonii, Wietnamu, a także Turcji, Uzbekistanu i Kazachstanu.

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo – linie lotnicze

Zdecydowanie największy zasięg jeżeli chodzi o lotnisko Domodiedowo ma linia lotnicza S7 Airlines, której samoloty przewożą pasażerów przede wszystkim do innych miast Rosji, także do Hiszpanii czy Niemiec. Prócz tego funkcjonują tam linie obsługujące kilka połączeń w jednym kraju, np. Grecja – linia Aegean Airlines, Uzbekistan – Uzbekistan Airways czy Kazachstan – Scat Air. Do lotniska w Domodiedowie dolatują również samoloty Lufthansy i British Airways.

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo - DME
Czas lotu / jazdy samochodem

czas lotu: ok. 2 godz., czas jazdy samochodem: ok. 19 godz

Strefa czasowa

UTC+03:00

Waluta

rubel rosyjski (RUB)

Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

ok. 1 200 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj5b4rc
dj5b4rc
dj5b4rc