Trwa ładowanie...
d2m3bvc

Lotnisko Porto (Francisco Sá Carneiro). Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Porto Francisco Sá Carneiro usytuowane jest 16 km od centrum Porto. Jak dojechać do miasta? Obok terminala znajduje się postój taksówek i przystanek autobusowy, ale najszybszą i najtańszą formą transportu z lotniska do centrum Porto jest metro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko w Porto znajduje się 16 km od centrum miasta
Lotnisko w Porto znajduje się 16 km od centrum miasta (Pixabay.com)
d2m3bvc

Lotnisko Porto – transfer do centrum miasta metrem

Obok hali terminalu lotniska Porto znajduje się początkowa stacja metra. Do centrum można dojechać fioletową linią E z przesiadką na stacji Verdes do linii B oraz na stacji Senhora da Hora do linii A, C i F. Głównym punktem przesiadkowym jest stacja Trindade.

Koszt biletów zależy od strefy, bilet z lotniska do centrum kosztuje 1,80 €. Bilet można nabyć w automacie kupując najpierw kartę (0,50 € jednorazowo), a następnie naładować ją odpowiednią liczbą przejazdów w danej cenie.

d2m3bvc

Lotnisko Porto – transfer do centrum miasta autobusem

Z lotniska Porto Sá Carneiro jeżdżą autobusy firmy Resende Urbanos (nr 120, kierunek Guifões), ale nie bezpośrednio do centrum. Aby dojechać do Porto, należy wysiąść na przystanku Matosinhos-Marcado i przesiąść się do metra niebieskiej linii A.

Autobusy odjeżdżają z lotniska w dni powszednie między 6.00 a 19.30 co pół godziny, a w niedziele i święta między 7.30 a 19.30 co 40 min. Koszt biletów to 1,30 €.

Lotnisko Porto – transfer do centrum miasta autobusem podmiejskim

Autobusy podmiejskie prywatnych przewoźników, nazywane shuttles, odjeżdżają spod hali terminalu lotniska w kierunku centrum Porto oraz innych miast:

  • Goin'Porto i Transdev: centrum Porto
  • Airport Shuttle: centrum Porto - Braga – Guimarães
  • getBus: Braga – Guimarães
  • Ovnitur Viagens: Póvoa de Varzim- Viana de Castelo – Ponte de Lima
  • Autuna – miasta hiszpańskie – Vigo i Walencja.

Lotnisko Porto – transfer do centrum miasta taksówką

Podróż z lotniska Sá Carneiro do centrum Porto taksówką trwa od 20 do 30 min. Według taryfy dziennej, opłata początkowa wynosi 3,25 €, a każdy przejechany kilometr to koszt 0,47 €. Według taryfy nocnej opłaty to kolejno 3,90 € i 0,56 €. Naliczana jest także dodatkowa opłata za bagaż wysokości 1,80 €.

Lotnisko Porto – transfer do centrum miasta samochodem

W hali terminalu lotniska w Porto mieszczą się biura wypożyczalni samochodów: Avis, Hertz, Sixt, Europcar, Guerin i Goldcar, czynne codziennie od 7.00 do północy.
Z lotniska do centrum Porto najszybciej dojechać trasą VRI, następnie A4 i A28.

d2m3bvc

Podziel się opinią

Share
d2m3bvc
d2m3bvc