Trwa ładowanie...
d1d3pn1

Lotnisko Saloniki-Macedonia - SKG

Największe atrakcje
iStock
Źródło: iStock, fot: Rostislavv

Lotnisko Saloniki-Macedonia to jeden z największych międzynarodowych portów lotniczych w Grecji, położony ok. 10 km od centrum Salonik, przy Zatoce Salonickiej. Otwarto go w 1930 r. Według danych, w 2005 roku obsłużył ok. 3 mln pasażerów.

Lotnisko Saloniki-Macedonia – sąsiednie miejscowości

Lotnisko w Salonikach graniczy z miejscowościami: Neoi Epivates, Peraia, Neo Rysio,Tagarades. Do lotniska w Salonikach bardzo blisko mają mieszkańcy miasta Epanomi, które położone jest ok. 17 km na południe od tego obiektu.

Lotnisko Saloniki-Macedonia – loty z Polski

Lotnisko Chopina w Warszawie obsługuje regularne, bezpośrednie loty do Salonik w okresie urlopowym, tj. od końca maja do końca września 2017 roku w każdą środę. Lot do Salonik ten trwa ok. 2 godzin i możemy zapłacić ok. 900 zł za bilety w obie strony.

Jednak bezpośrednio do Salonik możemy dostać się również z lotniska Warszawa-Modlin, które z kolei obsługuje loty rejsowe we wtorki i piątki w godzinach porannych. Za bilety w obie strony możemy zapłacić ok. 500 zł.

Do lotniska w Salonikach możemy również dolecieć trasą z przesiadką, która biegnie przez Wiedeń. Wsiadamy wówczas w samolot na lotnisku Kraków-Balice; lot do Wiednia trwa ok. 1 godziny, natomiast postój trwa ok. 4 godzin. Taki lot w sumie może kosztować ok. 1300 zł.

Transfer z Lotniska Saloniki-Macedonia do centrum nie powinien sprawić trudności, jeśli starannie zaplanujemy podróż - w weekendy kursuje tu znacznie mniej autobusów do centrum.

Lotnisko Saloniki-Macedonia – połączenia krajowe i zagraniczne

Lotnisko w Salonikach obsługuje przede wszystkim mnóstwo połączeń w obrębie Grecji i wysp greckich, położonych dosyć daleko od kontynentu i niemalże graniczących z państwami Azji (Turcji) tj. z Salonik możemy dolecieć do lotniska w Atenach, ale także do lotniska na wyspie Rodos czy Ikarii.

Niemniej jednak z Salonik możemy również dostać się do wielu państw Europy i świata. Najczęściej są to jednak loty sezonowe, co wydaje się zrozumiałe ze względu na to, że Saloniki są kompleksem turystycznym.

Lotnisko Saloniki-Macedonia obsługuje połączenia np. z Niemcami (najczęściej sezonowo), Rosją, Wielką Brytanią, Szwajcarią czy Węgrami.

Samoloty z lotniska Saloniki-Macedonia dolatują również do lotniska w Izraelu i lotniska w Tucji](https://turystyka.wp.pl/turcja-6047543295230593c).

Lotnisko Saloniki-Macedonia – linie lotnicze

Lotnisko w Salonikach obsługuje loty rejsowe i czarterowe takich przewoźników jak: Wizz Air, Ryanair, Swiss, Olympic Air czy Ellinair. Ponadto na tym lotnisku zobaczymy także samoloty Aerofłotu, easyJet czy Germanwings.

d1d3pn1
Lotnisko Saloniki-Macedonia - SKG
Czas lotu / jazdy samochodem

czas lotu: ok. 2 godzin

Strefa czasowa

UTC+2

Waluta

1 euro (EUR) 1 euro = ok. 4,30 zł

Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

ok. 1800 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d3pn1
d1d3pn1
d1d3pn1