Trwa ładowanie...

Luksusowy hotel w najniższym miejscu na ziemi

Hilton Dead Sea Resort & Spa będzie najniższej położonym hotelem na świecie. Powstaje w kurorcie Sweimeh w Jordanii, na wschodnim brzegu Morza Martwego. Choć nie jest jeszcze gotowy, już teraz można stwierdzić, że będzie to jeden z najlepszych resortów nad popularnym wśród kuracjuszy leczniczym akwenem.

Luksusowy hotel w najniższym miejscu na ziemiŹródło: Materiały prasowe
d1uderi
d1uderi

To będzie pierwszy hotel sieci Hilton w Jordanii. Budowany jest nad samym brzegiem morza (w rzeczywistości to jezioro śródlądowe), aż 410 m p.p.m. Do dyspozycji gości będą m.in.: prywatna plaża, basen, siłownia, spa, siedem restauracji i kilka barów. Otwarcie zaplanowano na wrzesień 2017 r. Obiekt będzie posiadać łącznie 285 pokoi z balkonem i widokiem na jezioro. Już teraz jest możliwość rezerwacji noclegu, a cena za pokój dwuosobowy wynosi 140 dolarów za dobę (ok. 560 zł).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wybór lokalizacji hotelu nie dziwi. Morze Martwe (nazywane także Morzem Cuchnącym oraz Diabelskim) jest jedną z największych atrakcji na Bliskim Wchodzie i dla wielu kluczowym miejscem podczas wizyty w tej części świata. Uważa się je za najstarsze uzdrowisko oraz największe naturalne spa. Osoby, które nie potrafią pływać, dzięki niezwykle wysokiemu stężeniu soli, mogą zaznać bez większego wysiłku, czym jest dryfowanie na powierzchni wody.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Morze Martwe jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie, odwiedzanym przez turystów nie tylko ze względów religijnych, ale też prozdrowotnych. Ważnym czynnikiem jest oczywiście chęć relaksu – mówi Andreas Lackner, dyrektor sieci Hilton na Bliski Wschód.

morze martwe, izrael, jordania Shutterstock.com
morze martwe, izrael, jordania Źródło: Shutterstock.com, fot: Ryan Rodrick Beiler

Warto podkreślić, że w tym miejscu określenie spa nabiera innego znaczenia. Łacińskie Sanus Per Acquam oznacza "zdrowie przez wodę". W tak nisko położonym terenie powietrze jest aż o 10 proc. bogatsze w tlen i mikroelementy. Dodatkowo jest nasycone bromkami, które mają działanie uspokajające. Bogate w minerały czarne błoto oraz gorące źródła siarkowe występujące wzdłuż wybrzeża wykorzystuje się do leczenia chorób skóry i stawów. Akwen jest prawdziwym cudem natury. Co ciekawe, według historyków, po tutejsze błoto regularnie przysyłała wyprawy egipska królowa Kleopatra.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Będąc w Jordanii warto odwiedzić największe atrakcje tego kraju. Do najważniejszych należą ruiny w mieście Dżarasz, zaginione miasto Petra czy spektakularny kanion w Wadi al-Maudżib.

d1uderi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uderi