Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Macedonia na topie. Coraz więcej ofert w biurach podróży

W tegorocznym sezonie wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyła się Macedonia. Nie umknęło to uwadze biur podróży i już teraz urozmaiciły oferty podróży do tego bałkańskiego kraju. Sprawdź, co warto wiedzieć o wycieczkach i najważniejszych atrakcjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biura podróży poszerzyły ofertę wycieczek do Macedonii na sezon 2018
Biura podróży poszerzyły ofertę wycieczek do Macedonii na sezon 2018 (Shutterstock.com)

Lato 2017 było pierwszym sezonem, kiedy biura podróży zaoferowały loty czarterowe z Polski do Macedonii. Do wyboru było kilkanaście wycieczek, w tym kilka objazdowych. Mało kto się spodziewał, że nasi rodacy tak chętnie z nich skorzystają, dlatego organizatorzy już teraz przedstawiają więcej ofert na przyszły sezon.

Biuro Rego-Bis, które w wakacje uruchomiło loty z Katowic, w 2018 r. będzie zabierać urlopowiczów także z Warszawy. Ponadto zamiast jednego połączenia tygodniowo, będą aż trzy. Katalog z wycieczkami rozbudowały też Itaka i Rainbow, które uruchomią raz w tygodniu loty z Katowic oraz stolicy.

   Macedonia / Shutterstock.com
(Macedonia / Shutterstock.com)

Brak tłumów i mnóstwo atrakcji

Macedonia należy do najrzadziej odwiedzanych państw w Europie, choć oferuje światowej klasy zabytki oraz dobrze przygotowane na przyjazd urlopowiczów kurorty. Dlatego warto skorzystać w kolejnym sezonie z możliwości komfortowych wyjazdów do tego kraju, póki nie napotkamy tu takich tłumów turystów, jak choćby w Dubrowniku.

Miłośnicy starej architektury i sztuki odkryją w Macedonii m.in. starożytny teatr czy klasztory oraz cerkwie bogate w piękne malowidła i freski. Szukający kontaktu z naturą nie zawiodą się, odwiedzając dzikie góry, błękitne jeziora, rzeki, kaniony i jaskinie.

   Macedonia / Shutterstock.com
(Macedonia / Shutterstock.com)

W programach biur podróży są m.in.: Ajgaj – najstarsza stolica starożytnej Macedonii, Skopje (nazywany Stambułem w miniaturze), Saloniki, Ochryd, Kratovo czy Demir Kapija – macedońska kraina wina. Organizatorzy oferują też wyjazdy, podczas których pierwsza połowa przeznaczona jest na zwiedzanie, a druga na wypoczynek.

Jednak biura podróży najwięcej wycieczek oferują wyłącznie nad Jezioro Ochrydzkie, nazywane skarbem Macedonii. To najstarszy akwen w Europie i najgłębszy na całych Bałkanach. Na jego brzegach zachowało się wiele średniowiecznych budowli, a miasto Ochryda wraz z jeziorem w 1980 r. wpisano na listę UNESCO.

   Jezioro Ochrydzkie / Shutterstock.com
(Jezioro Ochrydzkie / Shutterstock.com)

Ile to kosztuje?

Ceny wycieczek na czerwiec 2018 r. rozpoczynają się od ok. 950 zł od osoby. W tej kwocie mamy zakwaterowanie w hotelu 3 lub 4 gwiazdkowym, śniadania i, o czym należy pamiętać, przejazd z Polski autokarem. Jeśli chcemy dotrzeć na miejsce samolotem, zapłacimy za wycieczki od ok. 1350 zł. Za kwotę od ok. 1750 zł możemy liczyć na zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym i z wyżywieniem all inclusive.

Zobacz też: Skopje - mały Stambuł

Podziel się opinią

Share
Slot