Trwa ładowanie...

Macedonia na topie. Coraz więcej ofert w biurach podróży

W tegorocznym sezonie wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyła się Macedonia. Nie umknęło to uwadze biur podróży i już teraz urozmaiciły oferty podróży do tego bałkańskiego kraju. Sprawdź, co warto wiedzieć o wycieczkach i najważniejszych atrakcjach.

Macedonia na topie. Coraz więcej ofert w biurach podróżyŹródło: Shutterstock.com
d1yhx64
d1yhx64

Lato 2017 było pierwszym sezonem, kiedy biura podróży zaoferowały loty czarterowe z Polski do Macedonii. Do wyboru było kilkanaście wycieczek, w tym kilka objazdowych. Mało kto się spodziewał, że nasi rodacy tak chętnie z nich skorzystają, dlatego organizatorzy już teraz przedstawiają więcej ofert na przyszły sezon.

Biuro Rego-Bis, które w wakacje uruchomiło loty z Katowic, w 2018 r. będzie zabierać urlopowiczów także z Warszawy. Ponadto zamiast jednego połączenia tygodniowo, będą aż trzy. Katalog z wycieczkami rozbudowały też Itaka i Rainbow, które uruchomią raz w tygodniu loty z Katowic oraz stolicy.

Macedonia / Shutterstock.com
Źródło: Macedonia / Shutterstock.com

Brak tłumów i mnóstwo atrakcji

Macedonia należy do najrzadziej odwiedzanych państw w Europie, choć oferuje światowej klasy zabytki oraz dobrze przygotowane na przyjazd urlopowiczów kurorty. Dlatego warto skorzystać w kolejnym sezonie z możliwości komfortowych wyjazdów do tego kraju, póki nie napotkamy tu takich tłumów turystów, jak choćby w Dubrowniku.

d1yhx64

Miłośnicy starej architektury i sztuki odkryją w Macedonii m.in. starożytny teatr czy klasztory oraz cerkwie bogate w piękne malowidła i freski. Szukający kontaktu z naturą nie zawiodą się, odwiedzając dzikie góry, błękitne jeziora, rzeki, kaniony i jaskinie.

Macedonia / Shutterstock.com
Źródło: Macedonia / Shutterstock.com

W programach biur podróży są m.in.: Ajgaj – najstarsza stolica starożytnej Macedonii, Skopje (nazywany Stambułem w miniaturze), Saloniki, Ochryd, Kratovo czy Demir Kapija – macedońska kraina wina. Organizatorzy oferują też wyjazdy, podczas których pierwsza połowa przeznaczona jest na zwiedzanie, a druga na wypoczynek.

Jednak biura podróży najwięcej wycieczek oferują wyłącznie nad Jezioro Ochrydzkie, nazywane skarbem Macedonii. To najstarszy akwen w Europie i najgłębszy na całych Bałkanach. Na jego brzegach zachowało się wiele średniowiecznych budowli, a miasto Ochryda wraz z jeziorem w 1980 r. wpisano na listę UNESCO.

Jezioro Ochrydzkie / Shutterstock.com
Źródło: Jezioro Ochrydzkie / Shutterstock.com

Ile to kosztuje?

Ceny wycieczek na czerwiec 2018 r. rozpoczynają się od ok. 950 zł od osoby. W tej kwocie mamy zakwaterowanie w hotelu 3 lub 4 gwiazdkowym, śniadania i, o czym należy pamiętać, przejazd z Polski autokarem. Jeśli chcemy dotrzeć na miejsce samolotem, zapłacimy za wycieczki od ok. 1350 zł. Za kwotę od ok. 1750 zł możemy liczyć na zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym i z wyżywieniem all inclusive.

Zobacz też: Skopje - mały Stambuł

d1yhx64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yhx64