Trwa ładowanie...
d454xs3

Magiczna strona Bliskiego Wschodu. Zakochaj się w Jordanii

Nie zajmuje pierwszych stron w folderach turystycznych, jak Egipt czy Turcja, ale to tylko kwestia czasu. Jordania kusi pięknymi okolicami, świetną pogodą i niskimi cenami. 7 dni w grudniu kosztuje tylko 1199 zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Wadi Rum to jedna z największych atrakcji Jordanii
Wadi Rum to jedna z największych atrakcji Jordanii (Shutterstock.com, Fot: Anton Ivanov)
d454xs3

Wyjazd można zorganizować na własną rękę i wtedy na miejscu koniecznie wypożyczyć dżipa i eksplorować okolicę w towarzystwie lokalnych przewodników. Można też wykupić wycieczkę zorganizowaną - wypoczynkową lub objazdówkę. *7 dni w grudniu da się zarezerwować już za 1199 zł. Objazdówki kosztują od ok. 2400 zł. *

O tej porze roku w Jordanii czeka piękna, słoneczna pogoda. Termometry osiągają nawet 28 st. C.

d454xs3

Gdzie jechać?

Najpopularniejsza turystyczna miejscowość w Jordanii to Akaba, nad zatoką o tej samej nazwie. Na miejscu nie brakuje pięknych zabytków oraz miejsc do nurkowania i oglądania podwodnych skarbów.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Turyści z Polski nie szczędzą komplementów Akabie. "Uwielbiam to miasto z jego wieczornym zgiełkiem. Ludzie są tu bardzo życzliwi, a niektórzy sklepikarze mówią troszkę po polsku. Jest tu duże centrum handlowe typowe jak w każdym europejskim mieście. Znajduje się tam kino z najnowszymi amerykańskimi produkcjami. Są luksusowe hotele i tanie hoteliki. Jest bardzo bezpiecznie i nie ma koszmarnego nagabywania do kupowania, jak to ma miejsce w Egipcie. Jak tu nie kochać Jordanii?" - opisuje swoje wakacje w Akabie pani Ewa, turystka z Polski.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Zobacz koniecznie

Piaszczyste wydmy pustyni Wadi Rum, nocleg w osadzie Beduinów z widokiem na Drogę Mleczną, wizyta w Petrze czy starożytnym mieście Jerash. Takie rzeczy tylko w Jordanii.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

- Po wizycie w Jerash zbierałem szczękę z podłogi. Ruiny starożytnego rzymskiego miasta są niesamowite i dobrze zachowane. Przechadzając się główną ulicą kompleksu brukowaną gigantycznymi granitowymi blokami można poczuć się tak, jakbyśmy przenieśli się w czasie o dwa tysiące lat - opisuje Jacek z bloga szpilkinamapie.pl.

    Shutterstock.com
(Shutterstock.com, Fot: Claudiovidr)

Ten kraj ma tak wiele do zaoferowania, że wizyta w nim jest po prostu obowiązkowa. - Biura podróży proponują Jordanię w dwóch wariantach. Jako część wycieczki objazdowej w połączeniu z Izraelem oraz Egiptem lub jako kierunek na wypoczynek nad Zatoką Akaba - mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl. - Jordania oferuje niedużą, ale atrakcyjną bazę hotelową o wysokim standardzie, najczęściej ze śniadaniem lub dwoma posiłkami. W tej chwili w znajdziemy oferty last minute przecenione o ok. 20 procent.

Zobacz, co królowa Jordanii miała do przekazania Europejczykom:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d454xs3

Podziel się opinią

Share
d454xs3
d454xs3