Trwa ładowanie...

Majorka. Tysiące Niemców na wakacjach

Mimo nalegań niemieckiego rządu o nie wyjeżdżanie z kraju, turyści tłumnie przybywają na Majorkę. Jedna z linii lotniczych wysłała w ten weekend cztery razy więcej samolotów niż w poprzedni. W sobotę do Palmy, stolicy wyspy przyleciało 60 samolotów z Niemiec, a w niedzielę 70.

Share
Plaża na Majorce (zdjęcie ilustracyjne)
Plaża na Majorce (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Getty Images
d2lll7v

Rząd federalny usunął Majorkę z listy obszarów zagrożonych koronawirusem 14 marca, po tym, jak liczba nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców spadła poniżej limitu 50 w ciągu siedmiu dni. Według najnowszych obliczeń hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia zachorowalność wynosi obecnie 28,71.

Dzięki usunięciu z listy ryzyka wczasowicze na Majorce nie muszą już poddawać się kwarantannie i testować po powrocie, co doprowadziło do boomu rezerwacji na koniec marca i święta wielkanocne. Jednak od wtorku każdy pasażer przylatujący z zagranicy musi wykazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Majorka otwarta - Niemcy korzystają

Niemcy chętnie korzystają z otwartej hiszpańskiej wyspy. Jak podały służby lotniska na Majorce, same tylko samoloty firmy Eurowings w sobotę i niedzielę leciały na wyspę 44 razy z dziewięciu niemieckich lotnisk. To prawie cztery razy więcej lotów niż w poprzedni weekend. Linia lotnicza nie podała dokładnej liczby pasażerów. Rzecznik firmy powiedział agencji informacyjnej Dpa, że loty były "dość dobrze zarezerwowane".

d2lll7v

Jak podała niemiecka agencja prasowa, biuro TUI przywiozło w weekend na wyspę prawie 2000 niemieckich wczasowiczów 15 samolotami.

Gazeta "Mallorca-Zeitung" poinformowała, że w przypadku zakażenia się, niezbędną wówczas kwarantannę niemieccy turyści mogą bezpłatnie spędzić w jednym z hoteli specjalnie utworzonych dla chorych turystów.

Majorka - Niemcy tłumnie lecą na święta

Rząd niemiecki odradza podróże krajowe i zagraniczne, ale granice są wciąż otwarte, dlatego Niemcy wyjeżdżają na urlopy. W weekend w większości krajów związkowych rozpoczęło się już wolne związane ze świętami wielkanocnymi. Tym bardziej widać ruch na lotnisku.

Jak donosi "Mallorca Zeitung", hiszpański operator lotniska na Majorce spodziewa się w okresie od 26 marca do 5 kwietnia (poniedziałek wielkanocny) łącznie 532 połączeń lotniczych z i do Niemiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niezwykłe odkrycie na Majorce

d2lll7v

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lll7v
d2lll7v