Trwa ładowanie...

Finlandia. Rząd chce wprowadzić nakaz pozostawania w domach

Po raz pierwszy od początku epidemii koronawirusa w Finlandii rząd chce wprowadzić nakaz pozostawania w domach. Miałby dotyczyć pięciu miast, w tym stołecznych Helsinek.
Share
Helsinki 8 marca br.
Helsinki 8 marca br.Źródło: Getty Images
dhq7p32

Według propozycji rządu kierowanego przez premier Sannę Marin przez trzy tygodnie mieszkanie będzie można opuszczać tylko w uzasadnionych sytuacjach. Decyzję musi zatwierdzić parlament.

Finlandia - nakaz pozostania w domach

Jeśli pomysł przejdzie, to będzie można wychodzić z domu tylko do pracy, po zakupy, odprowadzając dzieci do przedszkola czy udając się do lekarza. Na świeżym powietrzu będzie też można uprawiać sport w towarzystwie najwyżej dwóch osób spoza swojego gospodarstwa domowego.

dhq7p32

Rządowy wniosek przed wejściem w życie musi zostać oceniony przez komisję parlamentarną, która zbada jego zgodność z konstytucją. Później musi zostać przegłosowany przez całą izbę.

Ograniczenia mają na razie obowiązywać w pięciu regionach, które są najbardziej dotknięte pandemią. W tym w stołecznych Helsinkach. Jednak rząd nie wyklucza, że lista regionów może się powiększyć. Za niestosowanie się do restrykcji mają grozić kary finansowe.

Lockdown w Finlandii

W większości okręgów administracyjnych Finlandii od 8 marca obowiązuje trzytygodniowy lockdown. Zamknięte są restauracje i instytucje publiczne, nauka w szkołach odbywa się zdalnie.

dhq7p32

Dotychczas w Finlandii odnotowano 74 tys. 754 przypadki zarażenia koronawirusem. 817 osób zmarło.Finlandia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wspaniały pokaz na finlandzkim niebie

dhq7p32

Podziel się opinią

Share
dhq7p32
dhq7p32