Trwa ładowanie...

Małpa zabiła 10-latka. "Wyrwała mu jelita"

Dramatyczne wieści z Indii. 10-letni chłopiec został zaatakowany przez małpę podczas zabawy z kolegami w pobliżu lokalnej świątyni. Dał radę dobiec do domu, skąd natychmiast zabrano go do szpitala, ale niestety dziecka nie udało się uratować. To już trzeci tego typu atak w tym tygodniu.

Langury są niewielkie, ale potrafią być groźneLangury są niewielkie, ale potrafią być groźneŹródło: Adobe Stock, fot: Alexander Mazurkevich
d22ngov
d22ngov

Do dramatycznej sytuacji doszło w miejscowości Salki, w indyjskim stanie Gudźarat, który leży w północno-zachodniej części kraju.10-letni Dipak Thakor bawił się w pobliżu miejscowej świątyni. Towarzyszyła mu grupa kolegów.

Atak małpy na chłopca zakończył się tragicznie

Nagle na chłopca rzuciła się małpa, która zdołała wbić w niego mocno pazury. Zwierzę zdołało mu rozszarpać brzuch i wyrwać jelita.

Dipaka zabrano natychmiast do szpitala, niestety zmarł, zanim lekarze mogli udzielić mu pomocy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuka podróżowania - DS4

"Podczas ataku małpa wyrwała mu jelita. Pobiegł do domu i został zabrany do szpitala, gdzie po przybyciu na miejsce lekarze stwierdzili jego zgon" – powiedział mediom przedstawiciel lokalnych władz. Dodał, że był to trzeci tego typu atak dzikich małp w tym tygodniu.

d22ngov

Pracownik leśny, Vishal Chaudhary, powiedział, że on i jego zespół od jakiegoś czasu próbują schwytać te dzikie zwierzęta.

- W ciągu ostatniego tygodnia złapaliśmy dwa langury i założyliśmy klatki-pułapki na kolejne – powiedział Chaudhary. - W wiosce przebywa obecnie duże stado małp, w tym cztery dorosłe osobniki, które w ciągu ostatniego tygodnia brały udział w atakach. Dwa zostały złapane. Skupiamy się teraz na pozostałych.

Langury to małpy z rodziny koczkodanowatych, które występują w południowo-wschodniej Azji. Zwykle nie są agresywne, chociaż naukowcy zauważyli, że grupy składające się wyłącznie z samców mogą być niebezpieczne, ponieważ walczą wówczas o dominację, co przejawia się agresją.

d22ngov

Co ciekawe, kiedy New Delhi było gospodarzem szczytu G20, wykorzystano langury, aby odstraszyć inne małpy. Władze miejskie zatrudniły także ponad 30 osób, które naśladowały pohukiwanie i wrzaski langura, próbując odstraszyć małpy od terenu, na którym miało miejsce to międzynarodowe spotkanie polityków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22ngov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22ngov

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj