Trwa ładowanie...

Mapa haseł Wi-Fi z lotnisk na całym świecie

Ten człowiek to błogosławieństwo. Bloger podróżniczy Anil Polat stworzył interaktywną mapę, zawierającą loginy i hasła do sieci Wi-Fi 130 lotnisk. Dzięki nim możemy bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego internetu na całym świecie.

Mapa haseł Wi-Fi z lotnisk na całym świecieŹródło: foxnomad.com, fot: Anil Polat
d2y4s45
d2y4s45

Czekanie na lot może być nużące. Po sprawdzeniu oferty wszystkich sklepów bezcłowych zazwyczaj siadamy na ławce i sięgamy po telefon, by przejrzeć pocztę, sprawdzić, co nowego na Facebooku czy Instagramie - najkrócej mówiąc, zabić czas. Jeśli lotnisko oferuje bezpłatny i "nieohasłowany" internet bezprzewodowy, jesteśmy uratowani. Jeżeli nie, zazwyczaj odpalamy prywatny hotspot w smartfonie. O ile w Unii Europejskiej koszty roamingu nie są zatrważające, w Afryce, Azji czy Stanach mogą nas doprowadzić do bankructwa. Na szczęście teraz możemy tego uniknąć. A to za sprawą blogera i inżyniera bezpieczeństwa komputerowego Anila Polata, który kilka lat temu postanowił odwiedzić wszystkie kraje świata.

W swoich licznych podróżach mężczyzna często doświadczał opisanego powyżej problemu niemożności bezpłatnego skorzystania z internetu na lotnisku. W którymś momencie zdecydował się więc stworzyć interaktywną mapę portów na całym świecie, zawierającą loginy i hasła do dostępnych na nich sieci Wi-Fi. Do współpracy zaprosił innych zapaleńców z różnych zakątków globu, dzięki czemu dziś na mapie można znaleźć "kody dostępu" do ponad 130 lotniskowych sieci. Mapa wciąż się rozwija (regularnie aktualizowana i sprawdzana) i każdy może przyczynić się do jej rozwoju poprzez wysłanie do autora haseł Wi-Fi z odwiedzonych przez siebie miejsc.

Nietrudno zauważyć, że aby sprawdzić, jak się połączyć z lotniskowym internetem, trzeba mieć wcześniej połączenie z internetem. Na szczęście mapę można ściągnąć na telefon, tablet lub laptop przed wyjściem z domu i uruchomić w potrzebnym momencie.

d2y4s45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y4s45