Trwa ładowanie...
d1gj8vh

Molo w Sopocie zamknięte od czwartku. Zakaz wstępu z powodu epidemii koronawirusa

Koronawirus pokrzyżuje plany miłośnikom spacerów na słynnej sopockiej atrakcji. Najdłuższe molo nad Bałtykiem będzie zamknięte od 26 marca do odwołania. Urzędnicy musieli podjąć taką decyzję ze względu na zbyt dużą liczbę spacerowiczów. Sopockie plaże i lasy na razie pozostają dostępne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sopockie molo tylko w okresie wakacyjnym odwiedza ponad milion osób
Sopockie molo tylko w okresie wakacyjnym odwiedza ponad milion osób (iStock.com)
d1gj8vh

O decyzji Urząd Miasta poinformował w środę. Natomiast o zakazie wstępu na sopockie molo będą informować tabliczki w języku polskim i angielskim.

Koronawirus powodem zamknięcia mola

- Mimo tego, że przy molo pojawiały się patrole straży miejskiej, które przez megafon podawały komunikaty o pozostaniu w domu, to ludzie dalej spacerowali. Stąd decyzja o zamknięciu - przekazała informację Izabela Heidrich z Urzędu Miasta Sopotu.

d1gj8vh

W trójmiejskim kurorcie są aktualnie zamknięte wszystkie place zabaw, skate parki czy siłownie na świeżym powietrzu. Te, które nie mają ogrodzeń, zostały wygrodzone taśmą.

sopot.pl
Podziel się

- Monitorujemy sytuację na bieżąco - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. - Na chwilę obecną nie widzimy przesłanek zamknięcia całej przestrzeni publicznej, ale cały czas apelujemy o pozostawanie w domach.

d1gj8vh

Molo w Sopocie

Sopockie molo tylko w okresie wakacyjnym odwiedza ponad milion osób. W ubiegłym sezonie letnim sprzedano prawie 1,2 mln biletów wstępu.

Źródło: Radio Gdańsk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Lądowanie na molo w Sopocie. Pilot musiał idealnie wcelować

d1gj8vh

Podziel się opinią

Share

d1gj8vh

d1gj8vh