Trwa ładowanie...

Wymowny apel leśników. "Używajmy mózgów!"

Nadleśnictwo Kolbudy opublikowało na Facebooku post, w którym apeluje do mieszkańców i turystów o rozsądne zachowywanie się w lesie w tym, jakże trudnym dla wszystkich czasie.

Wymowny apel leśników. "Używajmy mózgów!"Źródło: iStock.com, fot: TasfotoNL
d302i2n
d302i2n

Post został opatrzony zdjęciem, które leśnicy otrzymali od internauty. Widać na nim zaparkowane w lesie samochody oraz spacerowiczów, którzy wobec obowiązującego w kraju stanu epidemii, powinni albo zostać w domu, albo wybrać miejsce, w którym nikogo innego nie spotkają.

"Apelujemy do wszystkich użytkowników lasu: UŻYWAJMY MÓZGÓW!" - grzmią leśnicy we wpisie. - "Stan epidemii, tysiące ludzi w kwarantannach, służby medyczne i nie tylko urobione po łokcie, gospodarka zatrzymana, to wszystko ma na celu powstrzymanie rozszerzania się epidemii wirusa. Jednak niektórzy uznają to za świetną okazję do organizacji ogniska. Brakuje słów by to skomentować".

Leśnicy umieścili pod postem także infografikę, która wyjaśnia, jak powinniśmy się zachowywać w lesie.

d302i2n

Zawarto w niej np. informacje o tym, że stan zagrożenia epidemiologicznego to nie moment na wycieczki krajoznawcze, ale także zalecenia, by podczas spacerów zachować rekomendowany przez służby sanitarne dystans i unikać miejsc szczególnie popularnych.

- W naszym rejonie jest dużo lasu, jednak ludzie skupiają się głównie w leśnictwach znajdujących się najbliżej Trójmiasta, przez co tworzą się niepotrzebne skupiska ludzi - mówi w rozmowie z WP Marcin Poniecki z Nadleśnictwa Kolbudy.

Leśnicy przyznają, że jest jeszcze jeden problem, z którym nieustannie muszą zmagać się pracownicy Straży Leśnej. - Warto także wspomnieć, by ludzie zabierali swoje śmieci ze sobą, bo wraz ze wzmożonym ruchem turystycznym widać niestety większą ich ilość - dodaje Marcin Poniecki.

d302i2n

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ludzie przepadają bez śladu w tym lesie

d302i2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d302i2n