Trwa ładowanie...
d1wfe79

Najcieplejsza majówka w Europie. Podpowiadamy ciekawe last minute

Choć majówka za kilka dni, to nie znaczy, że w biurach podróży nie ma już w czym wybierać. Wręcz przeciwnie - ciekawych ofert wciąż nie brakuje. Nas zainteresowały te na Krecie i na Wyspach Kanaryjskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cudowne plaże Krety kuszą od wczesnej wiosny do późnej jesieni
Cudowne plaże Krety kuszą od wczesnej wiosny do późnej jesieni (Shutterstock.com)
d1wfe79

Opal się na majówce

Biura podróży przygotowały na majówke szeroką ofertę wyjazdów w miejsca, gdzie przed latem zdążymy pięknie się opalić i pozwiedzać najciekawsze atrakcje turystyczne. Miłośnicy plażowania przy hotelu i pluskania się nad basenem wciąż przeważają nad zwolennikami aktywnego wypoczynku i turystami kulturowymi, co znajduje odzwierciedlenie w najczęściej kupowanych majowych wyjazdach. Spieszcie się, żeby najkorzystniejsze okazje last minute nie zostały wykupione za szybko.

Kreta - Grecja już po 3-godzinnym locie bezpośrednim

Największa z wysp Grecji stwarza nam w maju idealne warunki do wypoczynku w cieple. Na miejscu doświadczymy wówczas 24 st. C w ciągu dnia, 14 st. C nocą i wykąpiemy się w wodzie morskiej o temperaturze 20 kresek powyżej zera.

d1wfe79

W trakcie tygodniowego zorganizowanego wypadu na majówkę na Krecie poznamy szczegółowo całą wyspę, którą objedziemy wynajętym samochodem albo podczas wycieczek fakultatywnych. Możemy też zaszyć się z ukochaną osobą na plaży, spędzając romantyczne wieczory na długich spacerach i w klimatycznych, rodzinnych tawernach nad brzegiem morza. Kreta dysponuje również świetną bazą sportów wodnych, osoby aktywne nie są więc podczas plażowania skazane na bezczynność.

*Majówka na Krecie nie musi oznaczać pustego konta. Na WP radarOkazji dostępne są najtańsze oferty wycieczek na rynku. *

Shutterstock.com

Ten grecki kierunek nie jest w maju jeszcze bardzo oblegany, unikniemy wakacyjnych tłumów turystów z całej Europy i podwyżki cen. Zwiedzanie bez kolejek i żaru lejącego się z nieba także będzie znacznie przyjemniejsze. I to już od 2669 zł od osoby za 7-dniową majówkę.

Wyspy Kanaryjskie na majówkę 2018

Najcieplejsze wyspy spośród Wysp Kanaryjskich (zwanych kiedyś Wyspami Szczęśliwymi) to te, leżące najbliżej Sahary - Fuerteventura oraz Lanzarote. Warunki klimatyczne na Fuerteventurze są wiosną dość zbliżone do tych na Krecie. Wyspę należącą do Hiszpanii odróżnia od greckiej nieco mniejsza liczba godzin pełnego nasłonecznienia w ciągu dnia. Na Lanzarote z kolei przy 26 st. C w dzień i 19 st. C nocą doświadczymy dodatkowo kąpieli morskich w wodzie o temperaturze 20 st. C przy aż 11 godzinach słońca na dobę.

Shutterstock.com

Za tygodniowy urlop z bezpośrednimi przelotami z Berlina (to zazwyczaj najtańsze wakacyjne rozwiązania), transferami i dwoma posiłkami dziennie zapłacimy już od 3839 zł od osoby. Promocyjne oferty biur podróży znikają dosyć szybko, najlepiej się więc pospieszyć z rezerwacją wyjazdów na szybko zbliżającą się majówkę.

Wyspy Kanaryjskie pod koniec kwietnia i na początku maja będą idealne na plażowanie. Nie są za daleko, charakteryzują je rozsądne ceny, a porywiste wiatry owiewające piękne plaże na wybrzeżach sprzyjają uprawianiu windsurfingu i kitesurfingu. Deszczu o tej porze roku raczej tutaj również nie zobaczymy, a klimat całorocznego wczesnego lata bardzo odpowiada turystom z chłodniejszych krajów Europy.

Shutterstock.com

Wyspy Kanaryjskie wybierają zazwyczaj pary oraz rodziny z małymi dziećmi. Nie ma tu bowiem męczących upałów i prażącego słońca, a więc zwiedzanie, spacery, korzystanie z aquaparków czy innych lokalnych atrakcji odbywa się w miłej, niespiesznej atmosferze. Oferty wypadów do tej części Hiszpanii konkurują nierzadko z majówką na Cyprze czy na Malcie.

Kochamy Wyspy Kanaryjskie!

Ceny są aktualne na dzień publikacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wfe79

Podziel się opinią

Share

d1wfe79

d1wfe79