Trwa ładowanie...
10-06-2016 07:59

Najfajniejsze jezioro w Austrii. Tyle atrakcji!

Górna Austria słynie z przepięknych jezior o intensywnie błękitnym kolorze. Największe i jedno z najpiękniejszych to Attersee. Jego powierzchnia zajmuje aż 46,7 km kw. To doskonały obszar do uprawiania sportów wodnych: żeglowania, surfowania czy nurkowania.
Wokół akwenu znajdują się kąpieliska z plażami, wypożyczalnie łódek, szkółki żeglarskie i surfingowe, miejsca na łódki, campingi i hotele

Najfajniejsze jezioro w Austrii. Tyle atrakcji!Źródło: flickr.com, fot: Rainer Hungershausen,(licencja 2.0_
d2a43wd
d2a43wd

Górna Austria słynie ze wspaniałych jezior o intensywnie błękitnym kolorze. Największe i jedno z najpiękniejszych to Attersee. Jego powierzchnia zajmuje aż 46,7 km kw. To doskonały obszar do uprawiania sportów wodnych: żeglowania, surfowania czy nurkowania. Wokół akwenu znajdują się kąpieliska z plażami, wypożyczalnie łódek, szkółki żeglarskie i surfingowe, campingi i hotele.

Okolica świetnie nadaje się również na wyprawy piesze i rowerowe - można tu podbijać szczyty płaskowyżu Höllengebirge i kąpać się w jeziorach z wodą tak czystą, że nadającą się do picia. Attersee otacza malownicza kraina małych miasteczek i wiosek. Na miejscu można odwiedzić m.in.: szlak konnej kolei oraz muzeum Gustawa Klimta, który spędzał tu lato, poszukując natchnienia i malując pejzaże.

Wyjątkowym miejscem dla amatorów wędrówek i wycieczek rowerowych jest również uzdrowiskowy rejon Bad Kreuzen, który jest częścią dużego szlaku turystycznego.

d2a43wd

Z Polski do Austrii dolecimy samolotem już za ok. 390 zł w dwie strony. Promocyjne ceny na pociąg do Wiednia oferuje także PKP Intercity. Bilet w jedną stronę można kupić za 29 euro (125 zł). PolskiBus zawiezie nas z Warszawy do stolicy Austrii za kilkadziesiąt zł, ale można też upolować bilet za kilka zł. Z Wiednia do Attersee (z przesiadkami) dojedziemy pociągiem ÖBB. Ceny biletów zależą od terminu rezerwacji. Zaczynają się od ok. 13 euro (56 zł).
ir/udm

d2a43wd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a43wd