Trwa ładowanie...
03-06-2014 11:58

Najlepsze "selfie" na świecie

Odłóżcie na bok swoje aparaty i smartfony, konkurs na najlepsze "selfie" świata właśnie się skończył. A wszystko przez Lee Thompsona, 31-letniego Brytyjczyka, który pstryknął sobie zdjęcie na szczycie… Pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro!

Najlepsze "selfie" na świecieŹródło: Lee Thompson <a href="http://www.theflashpack.co.uk" target="_blank" >Flashpack.co.uk</a>
d17ucs6

Wspinaczka na sam szczyt jednego z siedmiu nowych cudów świata i zarazem jednego z najbardziej rozpoznawalnych pomników na świecie nie jest atrakcją dla każdego. Tylko niewielu osobom na świecie udało się to zrobić i jedną z nich jest właśnie Thompson, który nakłonił Brazylijską Organizację Turystyczną do wydania odpowiedniego zezwolenia.

Lee Thompson na szczycie fot. Lee Thompson Flashpack.co.uk

d17ucs6

Droga na sam szczyt jednego z najwyższych pomników Chrystusa na świecie zajęła 31-latkowi niecałe 25 minut. By zdobyć wierzchołek Thompson musiał przejść 38 metrów w górę po bardzo wąskich stopniach. Każdy krok był na wagę zdrowia, a nawet życia - jeden nieostrożny ruch, a eskapada odważnego londyńczyka mogłaby się skończyć poważnym wypadkiem. Po zdobyciu szczytu nowego cudu świata Lee zrobił sobie kilka „słit foci”, które niemalże natychmiast stały się hitem internetu.

- Podczas podejścia było niesamowicie gorąco, cicho, klaustrofobicznie i mimo wszystko przerażająco. Ostatnie kilka metrów wspinaczki wiedzie przez naprawdę wąskie stopnie. Upadek z takiej wysokości to pewna śmierć. Jednak, gdy już znalazłem się na samym szczycie oniemiałem z zachwytu. Widok dosłownie zapiera dech – powiedział po zejściu Thompson.

Na koniec dodał: – To zdecydowanie najlepsze „selfie” jakie kiedykolwiek zrobiłem!

Na co dzień Lee Thompson podróżuje po świecie, jest bloggerem, a także założycielem firmy turystycznej Flashpack.co.uk, która organizuje niesztampowe wyjazdy zagraniczne do najdalszych zakątków świata.

d17ucs6

Górujący nad miastem Pomnik Chrystusa Odkupiciela mierzy 38 metrów wysokości. Budowla wznosi się na wzgórzu Corcovado i widać ją prawie z każdego miejsca Rio de Janeiro. Stoi na 7-metrowym cokole, a sama głowa Chrystusa ma 3,5 metra wysokości i waży 35 ton. Odległość między końcami palców rąk wynosi 23 metry. Pomysł wybudowania tego kolosa, projektu Heitora da Silvy, powstał przy okazji 100-rocznicy niepodległości Brazylii. Sfinansowano go dzięki datkom wiernych w kościołach całego kraju. Autorem pomnika był francuski rzeźbiarz polskiego pochodzenia Paul Landowski, który wykonał rzeźbę we Francji. Później dowieziono ją do Rio de Janeiro, a odsłonięcie nastąpiło 12 października 1931 roku.

Zobacz film "360 stopni dookoła świata" z najlepszymi podróżniczymi "selfie":

Paulina Wilczek/if

d17ucs6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17ucs6