Trwa ładowanie...

Niebezpieczny incydent w Hiszpanii. Zamknięto pięć plaż

Hiszpańskie media poinformowały, że w hiszpańskiej prowincji Barcelona doszło do nietypowego odkrycia. Turyści zauważyli w tamtejszych wodach rekiny. Ich obecność tam jest niespodziewana i doprowadziła do zamknięcia pięciu plaż w tamtym rejonie.

Ostronosy atlantyckie nie  były u wybrzeży Barcelony widziane od ponad dekady Ostronosy atlantyckie nie były u wybrzeży Barcelony widziane od ponad dekady Źródło: Adobe Stock
dgk20sd
dgk20sd

Do sieci trafiło nagranie, z którego wynika, że zaobserwowany u wybrzeży hiszpańskiej prowincji rekin to ostronos atlantycki. Zwierzę to uznawane jest za jedne z najszybszych wśród rekinów na świecie.

Rekiny zauważyli turyści

Rekin z tego gatunku był w akwenie Morza Śródziemnego widziany ostatnio przed ponad dekadą. Tymczasem w ubiegłym tygodniu u brzegów prowincji Barcelona zaobserwowano aż trzy osobniki.

dgk20sd

Rekiny przy barcelońskich plażach w poniedziałek 18 lipca widzieli wypoczywający tam turyści z Rumunii. Bukareszteńska telewizja "Digi24" przeprowadziła rozmowy z biologami na temat zaobserwowanego u hiszpańskich brzegów fenomenu.

Cytowany przez stację biolog Adrian Bilba uważa, że obecność rekinów będzie z roku na rok coraz powszechniejsza w rejonie Morza Śródziemnego w związku z poszukiwaniem przez te zwierzęta nowych miejsc żerowania. Dodał, że intensywna obecność człowieka na oceanach sprawiła, że aktywność ludzka "nie odstrasza już rekinów, a raczej je ciekawi".

dgk20sd

Fotografowi udało się uchwycić jednego z rekinów

Jednego z ostronosów w wodach niedaleko Barcelony udało się uchwycić fotografowi Davidowi Jara. Zdjęcie z tego spotkania pojawiło się na Twitterze.

"Zobaczyliśmy duży czarny cień w ruchu. Byliśmy trochę zdezorientowani. Ale nagle zobaczyliśmy coś wystającego z morza. Na początku myśleliśmy, że to samogłów, ale wkrótce zauważyliśmy płetwę grzbietową. Następnie zbliżyliśmy się i zatrzymaliśmy w bezpiecznej odległości. On również zbliżył się do łodzi. To zrobiło na mnie duże wrażenie" - mówił David Jara w rozmowie z "Daily Mail".

Od 2020 roku większą obecność rekinów potwierdzają też biolodzy z Portugalii. Zwierzęta te widziane były szczególnie u południowych wybrzeży tego kraju.

Źródło: "PAP", "Daily Mail"

Jedziemy na wakacje. Słoneczna Kreta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgk20sd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgk20sd