Trwa ładowanie...

Niemcy. Zasady wjazdu i obostrzenia. "Można odzyskać nadzieję"

Od 9 maja cała Polska ponownie uznawana jest za obszar podwyższonego ryzyka. Przed wjazdem do kraju konieczne jest wykonanie testu na obecność koronarirusa. Na terenie Niemiec wciąż obowiązują ścisłe restrykcje, choć Berlin zapowiada powolne luzowanie obostrzeń.

Berlin, zdjęcie ilustracyjne Berlin, zdjęcie ilustracyjne Źródło: 123RF
d1hrz0n
d1hrz0n

Osoby, które wjeżdżają do Niemiec, mają obowiązek okazać na granicy negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Dodatkowo wszystkie osoby, które w okresie 10 dni przed wjazdem na teren kraju przebywały na obszarze ryzyka, muszą odbyć 10-dniową kwarantannę.

Od 9 maja 2021 we wszystkich krajach związkowych Niemiec osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy nie muszą odbywać kwarantanny. Zwolnienie z izolacji obowiązuje, jeżeli dana osoba jest już 14 dni po podaniu ostatniej dawki szczepienia.

Obostrzenia w Niemczech

Jak czytamy na stronie rządowej, Republika Federalna Niemiec podejmuje działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie całego kraju. W związku z tym władze niemieckie podjęły decyzję o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń w życiu publicznym oraz zaostrzenie regulacji w kwestii kontaktów prywatnych.

Za przepisy prawne, które wprowadzają dodatkowe ograniczenia, odpowiadają rządy krajów związkowych. Dlatego też mogą się one od siebie różnić. Przed wyjazdem do Niemiec warto jednak pamiętać, że władze kraju kładą nacisk na ograniczenie podróży prywatnych. W związku z tym hotele nie przyjmują turystów.

Zamknięte pozostają restauracje, bary, czy kawiatnie (można zamawiać na wynos) punkty usługowe oraz sklepy, które nie prowadzą sprzedaży produktów niezbędnych.

d1hrz0n

Na obszarach z dużą liczbą zakażeń (tj. wskaźnik nowych zachorowań na 100 tys. mieszkańców w ciągu 7 dni utrzymuje się przez trzy dni z rzędu powyżej 100) wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia np. zakaz opuszczania mieszkania bez posiadania ważnego powodu lub/i w godzinach nocnych.

Berlin zapowiada luzowanie restrykcji

W kwestii luzowania obostrzeń w Berlinie decydujące będą najbliższe dni. Jeżeli liczba zakażeń przekroczy w ciągu tygodnia 100 na 100 tys. mieszkańców, Berlińczycy będą mogli zapomnieć o otwarciu ogródków piwnych.

Od 24 kwietnia w stolicy obowiązuje zasada "federalnego hamulca bezpieczeństwa". Jednym z wprowadzonych obostrzeń jest m.in. godzina policyjna od 22:00 do 5:00. Senator Kalayci zapowiedziała, że luzowanie obostrzeń może nastąpić najwcześniej 19 maja, pod warunkiem, że spełnione zostaną odpowiednie warunki.

Władze miasta są dobrej myśli, bo wskaźnik zachorowań pierwszy raz od długiego czasu spadł w miniony weekend poniżej 100 (piątek 98,6 i sobota 97,0).

d1hrz0n

- Jesteśmy w sytuacji, w której widzimy światło na końcu tunelu, w której można odzyskać nadzieję - powiedział burmistrz Berlina Michael Müller

Źródło: gov.pl, "Berliner Zeitung"

Niemcy. Czy mieszkańcy przestrzegają godziny policyjnej?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hrz0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hrz0n

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj