Trwa ładowanie...
d4logju

Niesamowite wideo z lotu ptaka. Tajemnicze jeziora Islandii

Islandia może pochwalić się jednymi z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Mamy na to kolejny dowód. Niezwykłe ujęcia z drona, uchwycone nad islandzkimi jeziorami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjątkowe jeziora Islandii na niezwykłych ujęciach z drona
Wyjątkowe jeziora Islandii na niezwykłych ujęciach z drona (Youtube.com)
d4logju

Aurel Manea, mieszkający w Rumunii fotograf i artysta, udostępnił wyjątkowe wideo, nakręcone na trudno dostępnym obszarze tej wulkanicznej wyspy. Próbował dotrzeć bezpośrednio nad wyjątkowe zbiorniki wodne. – Na samym końcu wędrówki moim oczom ukazała się rzeka, której nie byłem w stanie przekroczyć. Musiałem się wrócić i szukać innej drogi. Po przejściu kolejnych 6 km znalazłem się 200 metrów od jezior. Odpowiednio blisko, żeby móc wypuścić drona – relacjonuje fotograf.

Zobacz niezwykłe ujęcia znad tajemniczych jezior!

Efektem tej wyprawy jest zachwycające wideo, ukazujące jeziora z lotu ptaka. Jak zaznacza Manea, to pierwsze nagranie z drona z tego niezwykłego miejsca. Nie chce zdradzić dokładnej lokalizacji islandzkich cudów natury, żeby nie zostały one zadeptane przez tłumy turystów.

Islandia to kraina grzmiących wulkanów, dymiących gejzerów i zjawiskowych lodowców oraz największych wodospadów Europy. Jej mieszańcy dokładają dużych starań, by żyć w zgodzie z naturą. Znajdziemy tu ponad 60 jezior, z czego 20 ma powierzchnię większą niż 10 km kw.

d4logju

Podziel się opinią

Share

d4logju

d4logju