Trwa ładowanie...
d6pn49j

Niespodziewany skutek kwarantanny. Himalaje widoczne po 30 latach

Epidemia koronawirusa w Indiach ma niezwykłe skutki uboczne. W północnej części kraju kwarantanna doprowadziła do tego, że po raz pierwszy od 30 lat mieszkańcy mogą podziwiać ośnieżone stoki Himalajów. Zachwyceni ludzie robią zdjęcia gór z odległości ponad 200 km.
Share
Koronawirus w Indiach. Niespodziewany efekt kwarantanny.
Koronawirus w Indiach. Niespodziewany efekt kwarantanny.Źródło: East News, Fot: AP Photo/Ashwini Bhatia
d6pn49j

Epidemia koronawirusa skłoniła władze Indii do wprowadzenia blokady. Od 22 marca w Indiach obowiązuje 21-dniowa kwarantanna 1,3 miliarda ludzi w ich domach. Wcześniej władze podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich połączeń lotniczych i kolejowych, firm i szkół.

Kwarantanna przyniosła niespodziewane efekty uboczne. Z powodu zastoju prawie wszystkich gałęzi przemysłu nastąpił nieprawdopodobny spadek zanieczyszczeń powietrza, które do tej pory utrzymywało się w Indiach na przerażająco wysokim poziomie. Co to oznacza w praktyce?

Kwarantanna w Indiach. Himalaje wyłoniły się po 30 latach

Zachwyceni mieszkańcy północnej części kraju informują w mediach społecznościowych o niezwykłym skutku ubocznym blokady. Wzruszeni ludzie pokazują zdjęcia ośnieżonego pasma górskiego Dhauladhar należącego do Himalajów, które mogą oglądać po raz pierwszy od 30 lat.

d6pn49j

Zobacz też: Ziemia ma trzeci biegun. Rozpuszcza się w niebezpiecznym tempie

Nigdy nie widziałem Dhauladhar z dachu mojego domu w Dźalandhar. Nigdy nie wyobrażałem sobie nawet, że to możliwe. To pokazuje, w jaki sposób zanieczyszczenia zmieniły Matkę Ziemię - napisał na Twitterze były indyjski krykiecista Harbhajan Singh.

Teraz Himalaje można podziwiać z odległości ponad 200 km. Indyjska Centralna Rada Kontroli Zanieczyszczeń potwierdza, że blokada państwa spowodowała natychmiastową poprawę jakości powietrza. "Zanieczyszczenia nas oślepiają" - podkreślają mieszkańcy Indii.

W Indiach z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 100 osób. Według indyjskiego ministerstwa zdrowia zanotowano około 4 tys. przypadków COVID-19 - informuje telewizja 9News. Eksperci uważają, że bez wprowadzenia restrykcyjnych środków bezpieczeństwa do połowy maja liczba zarażonych wyniosłaby ponad milion.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d6pn49j

Podziel się opinią

Share
d6pn49j
d6pn49j